Η Μπάγερν Μονάχου θέλει ξανά στον πάγκο της τον Νάγκελσμαν!
Η Τσέλσι διέσυρε την Έβερτον, με ιστορική εμφάνιση από τον Κόουλ Πάλμερ! (vid)
Πλησιάζει το τέλος ενός θρύλου: Ο Μίλερ ετοιμάζεται για απόσυρση!
Τσέλσι: Ο Πάλμερ ολοκληρώνει το χατ-τρικ με ιδανικό σκάψιμο – Σκοράρει και ο Τζάκσον! (vids)
Γκολάρα του Πάλμερ, ο οποίος με «δίμπαλο» καθαρίζει την Έβερτον! (vids)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Τεν Χαγκ σκέφτεται να κάνει «πειράματα» στο Κύπελλο!
Προπονητής της Ρεάλ συνεχάρη τον Αλόνσο για το ιστορικό τρόπαιο! (pic)
Η τεχνολογία μίλησε – Ο «υπολογιστής» αποκάλυψε τον πρωταθλητή της Premier League!
Ο Τσάβι… νευρίασε: «Έλεος! Παίζουμε μια πρόκριση, μην ασχολείστε με μένα»
Mάντσεστερ Σίτι, Άρσεναλ, Λίβερπουλ: Κι εγώ που ζω σε Déjà Vu!
Ο Νέβιλ γλεντάει τον Κλοπ: «Τόσο μπορούν, τόσο παίζουν! Δες το ρόστερ…»
Κριστιάνο: Το είχε βάλει από το σπίτι του – Η ΓΚΟΛΑΡΑ που κέρδισε το βραβείο Πούσκας (vid)
Team Of the Week: Η ενδεκάδα φόβητρο της αγωνιστικής – Σκέτη τρέλα και… υπόκλιση (vid)
«Αυτός φταίει για την ήττα της Άρσεναλ» – Νέβιλ και Μέρσον… τα έχωσαν!
Ρεάλ, μια γροθιά – Οι δύο τραυματίες θέλουν να πάνε στο Μάντσεστερ για την πρόκριση!
Primera División

Ισοπαλία… σαν νίκη για την Ατλέτικο! (vid)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης για ακόμα ένα παιχνίδι δεν κατάφερε να νικήσει, καθώς έμεινε στο 1-1 με τη Ρεάλ Μπέτις και βρίσκεται με βραχεία κεφαλή στην κορυφή.

Κάτι πάει λάθος στην Ατλέτικο Μαδρίτης… Οι «ροχιμπλάνκος» απέτυχαν για ακόμη μια φορά την τελευταία περίοδο να φέρουν τρίποντο μακριά από την έδρα τους. Για δεύτερο σερί ματς στην Ανδαλουσία γκέλαραν, καθώς ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τη Ρεάλ Μπέτις. Ένα ματς που κάλλιστα θα μπορούσε να χάσει η ομάδα της Μαδρίτης. Πλέον η ομάδα του Σιμεόνε πήγε στους 67 βαθμούς, έναν περισσότερο από τη δεύτερη Ρεάλ και δυο από την τρίτη Μπαρτσελόνα, με οκτώ αγωνιστικές να απομένουν για το φινάλε του πρωταθλήματος.

Η Ατλέτικο ευτύχησε να βρει γκολ μόλις στο πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα. Ο Γιανίκ Καράσκο ήταν ο δράστης για το 0-1 στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν». Ο Βέλγος άσος εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία της άμυνας της Μπέτις και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα του Κλαούντιο Μπράβο. Ο πρώην τερματοφύλακας της Μπαρτσελόνα μετά από 10 λεπτά αποσόβησε σχεδόν σίγουρο γκολ. Είπε όχι στην προσπάθεια του Σαούλ Νίγκεθ με μια εντυπωσιακή απόκρουση.

Στο 20ό λεπτό η Ρεάλ Μπέτις έφερε στα ίσια το ματς. Ο Άλεξ Μορένο από αριστερά έστειλε συστημένη μπαλιά στον Κρίστιαν Τέγιο, με τον τελευταίο να τη στέλνει στα δίχτυα του Όμπλακ για το 1-1. Μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους δεν είχαμε κάτι πιο αξιόλογο από δυο φάσεις με τους Καράσκο στο 38′ και Ζοάο Φέλιξ στο 45′.

Θες να βλέπεις τον Βασιλιά ακόμα και… στον ύπνο σου; Τότε δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο από το να κάνεις subscribe στο κανάλι μας στο YouTube. Ατλέτικο

Ξανά νωχελική η Ατλέτικο

Στο δεύτερο μέρος η Μπέτις ήταν αυτή που πατούσε καλύτερα. H Ατλέτικο είχε μια άτυχη στιγμή με τον Ζοάο Φέλιξ να τραυματίζεται στον αστράγαλο και τη θέση του να παίρνει ο Τορέιρα. Πέρα από αυτό, ο Τσόλο Σιμεόνε προέβη και σε άλλες δυο αλλαγές μέχρι το 63ο λεπτό για να βελτιώσει την εικόνα της ομάδας του.

Η Μπέτις σπατάλησε τεράστια ευκαιρία στο 74′, με τον Γκαρσία να κάνει ένα ωραίο σπριντ κάνοντας και σουτ, αλλά δεν κατόρθωσε να σκοράρει. Στην αμέσως επόμενη φάση ο Λέιβα απέτυχε να νικήσει τον Όμπλακ. Τα λεπτά κυλούσαν εις βάρος και των δυο ομάδων και το 1-1 έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Ο Κορέα παραλίγο να ανατρέψει τα πράγματα για την Ατλέτικο, αλλά ο Μπράβο έδειξε ξανά την κλάση του.