Ο Γιακουμάκης έσβησε τα αναθέματα και τις κατάρες με την πιο γλυκιά φωτογραφία (pic)
Μπαρτσελόνα: Με τον θεμέλιο λίθο της στα χαφ κόντρα στην Παρί
«Στο στόχαστρο της Σεβίλλης ο Βαγγέλης Παυλίδης»
Έσβησε το όνειρο της Λίβερπουλ για Τσάμπι Αλόνσο – Πήρε την απόφασή του ο Βάσκος
Home Page

Νίκησε και συνεχίζει να ελπίζει η Ρόμα! (vid)

Η Ρόμα δυσκολεύτηκε κόντρα στην Μπολόνια, αλλά με ένα γκολ του Μαγιοράλ πριν την ανάπαυλα πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Η Ρόμα, με το γκολ του Μαγιοράλ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, κατάφερε να κερδίσει την Μπολόνια και με σταθερότητα να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Οι Ρωμαίοι πάλεψαν και τελικά κατάφεραν να κρατήσουν το εύθραστο 1-0, που στην προκειμένη περίπτωση ήταν και αρκετό για να τους χαρίσει μία πολύτιμη νίκη. Έτσι, η Ρόμα έκανε μία σημαντική νίκη στον «άνισο» αγώνα που δίνει για να βγει στο επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ. Η ομάδα έχει μείνει πίσω βαθμολογικά αλλά ακόμα υπάρχουν παχνίδια και θα το κυνηγήσει μέχρι και την τελευταία στιγμή.

Θες να βλέπεις τον Βασιλιά ακόμα και… στον ύπνο σου; Τότε δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο από το να κάνεις subscribe στο κανάλι μας στο YouTube.

Η Ρόμα, με αυτή τη νίκη της έφτασε τους έφτασε τους 54 βαθμούς μετά από 30 παιχνίδια. Στην τέταρτη θέση που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου βρίσκεται στους 59 βαθμούς η Νάπολι. Βέβαια ενδιάμεση υπάρχουν και άλλες μάδες που διεκδικούν επίσης την τέταρτη προνομιούχο θέση. Αντίθετα, η Μπολόνια μετά από 30 αγωνιστικές έχει 34 βαθμούς και βρίσκεται στην εντέκατη θέση. Νίκησε και συνεχίζει να ελπίζει η Ρόμα! (vid)

Το χρυσό γκολ για τη Ρόμα πέτυχε ο Μαγιοράλ σε πολύ κρίσιμο σημείο. Λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, ο Μαγιοράλ σκόραρε και με αυτό το γκολ καθόρισε την αναμέτρηση. Η Μπολόνια στην επανάληψη πίεσε και προσπάθησε να ισοφαρίσει την αναμέτρηση. Παρά την προσπάθειά της, δεν κατάφερε να σκοράρει και η Ρόμα άντεξε μέχρι το τέλος. Το 1-0 ήταν αρκετό και έτσι οι γηπεδούχοι χωρίς να εντυπωσιάσουν, αλλά με σταθερότητα πήραν τρεις βαθμούς.