Επίσημο: Μπαρτσελόνα και Τσάβι μαζί για άλλη μια σεζόν
Αντσελότι για Τσάβι: «Πήρε τη σωστή απόφαση, έχει κάνει δουλειά στην Μπαρτσελόνα»
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Σεβίλλη

Ματσάρα με 7 γκολ στο Θέλτα-Σεβίλλη, πιέζει η ομάδα του Λοπετέγκι!

Η Σεβίλλη έκανε... μια μαγική εμφάνιση στην έδρα της Θέλτα και πήρε μια σημαντική νίκη με 4-3 σε ένα... τρελό ματς με 5 γκολ στο πρώτη ημίχρονο!

Ένα από τα καλύτερα ματς της φετινής σεζόν στην Ισπανία ήταν αυτό ανάμεσα στην Θέλτα και στην Σεβίλλη! Η ομάδα του Λοπετέγκι κατάφερε εν τέλει να πάρει ένα σπουδαίο εκτός έδρας τρίποντο καθώς επιβλήθηκε με 4-3… σε ένα τρελό ματς!

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης φάνηκε πως οι δύο ομάδες δεν θα αγωνιστούν… για να κρατήσουν το μηδέν! Στο 7΄ο Κουντέ έδωσε το προβάδισμα στην Σεβίλλη στην πρώτη καλή φάση του ματς.  Στο 19΄όμως η Θέλτα κέρδισε πέναλτι και ο Ιάγο Άσπας ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης σκόραρε ξανά για το 2-1!

Στο 35΄ο Φερνάντο ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενος σε 2-2, όμως το πρώτο ημίχρονο είχε και άλλο γκολ! Οι γηπεδούχοι απάντησαν ξανά και πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 43΄με τον Μέντες σε ένα απίστευτο πρώτο 45λεπτο!

Θες να βλέπεις τον Βασιλιά ακόμα και… στον ύπνο σου; Τότε δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο από το να κάνεις subscribe στο κανάλι μας στο YouTube. Σεβίλλη

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σεβίλλη μπήκε αποφασισμένη για να γυρίσει την εις βάρος της κατάσταση! Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο του ματς από το ξεκίνημα και στο 60΄ο Ίβαν Ράκιτς κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα, 3-3.

Όμως η ομάδα του Λοπετέγκι δεν ήταν ευχαριστημένη από τον βαθμό της ισοπαλίας και συνέχισε να πιέζει την Θέλτα. Στο 76΄ο Πάπου Γκόμεζ που είχε περάσει ως αλλαγή στο 67′ , κατάφερε να σκοράρει εκμεταλλευόμενος την κακή αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων!

Η Σεβίλλη κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της αποτέλεσμα με ευκολία και ανέβηκε στους 61 βαθμούς, πιέζοντας τους… πρώτους τρεις της βαθμολογίας. Από την άλλη η Θέλτα έμεινε στους 37 και δείχνει να χάνει τις όποιες ελπίδες για να τερματίσει στην πρώτη εξάδα.