Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»
Τότεναμ

Ο Μέισον έδιωξε το φάντασμα του Μουρίνιο με το καλημέρα! (vid)

Επεισοδιακό το πρώτο παιχνίδι της Τότεναμ χωρίς τον Ζοσέ Μουρίνιο στον πάκγο της - Ανατροπή με πέναλτι - γκολ του Σον και νίκη στο πρώτο για Μέισον.

Η Τότεναμ το ήθελε και κατάφερε να κάνει την μεγάλη ανατρπή στο 90΄ με το πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Σον. Το πρώτο ματς της μετά – Ζοσέ Μουρίνιο εποχής, με τον Ράιαν Μέισον στον πάγκο της ήταν συναρπαστικό και παρότι τα Σπιρούνια έμειναν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και να πάρουν μία μεγάλη νίκη κόντρα στην αξιόμαχη Σαουθάμπτον. Ο Ινγκς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενος. Η Τότεναμ στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε στροφές και αφού ισοφάρισε με τον Μπέιλ, πήρε τη νίκη με το πέναλτι του Σον.

Με αυτή τη νίκη, η Τότεναμ πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς στη μάχη που δίνει για μία θέση στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου. Μετά από 33 παιχνίδια και με πέντα να απομένουν, βρίσκεται στην έκτη θέση της βαθμολογίας με 53 βαθμούς. Τέταρτη είναι η Τσέλσι με 55 αλλά με έναν ματς λιγότερο. Από την άλλη μεριά, η Σαουθάμπτον έμεινε στους 36 και τη 14η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι την ίδια ώρα που Τότεναμ και Μέισον έδειχναν να ψάχνονται σε αυτό το νέο ξεκίνημα. Η Σαουθάμπτον απείλησε δύο φορές πριν τελικά βρει δίχτυα με τον Ινγκς στο 30ο λεπτό. Η εκτέλεση κόρνερ ήταν καλή, ο Ινγκς πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με πολύ ωραία κεφαλιά έκανε το 1-0. Σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Θες να βλέπεις τον Βασιλιά ακόμα και… στον ύπνο σου; Τότε δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο από το να κάνεις subscribe στο κανάλι μας στο YouTube.

Στην επανάληψη η Τότεναμ ήταν καλύτερη. Οι παίκτες του Μέισον ανέβασαν στροφές και προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση. Το πρώτο βήμα έγινε με τον Γκάρεθ Μπέιλ που ισοφάρισε σε 1-1. Μετά οι γηπεδούχοι γίναν ακόμα πιο πιεστικοί και μάλιστα είχαν και γκολ με τον Σον που ακυρώθηκε μετά από ανάλυση που κράτησε πολύ ώρα στο VAR. Τελικά, με ένα πέναλτι στο 90΄, ο Σον έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Παράλληλα, έκανε και πολύ όμορφο το ντεμπούτο του Ράιαν Μέισον στον πάκγο της Τότεναμ.