Αρτέτα: «Καλό το ότι μείωσαν τους αγώνες του Κυπέλλου»!
Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
Ρεάλ Μαδρίτης

Μπενζεμά, Μπενζεμά… η κορυφή σε ζητά! (vid)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καρίμ Μπενζεμά η Ρεάλ Μαδρίτης πανηγύρισε μια τεράστια νίκη επί της Κάντιθ με 3-0 και πλέον φιγουράρει στην κορυφή της Λα Λίγκα!

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την Ρεάλ Μαδρίτης η οποία και επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας της Κάντιθ και… πλέον βρίσκεται στην κορυφή μαζί με την Ατλέτικό Μαδρίτης (70 βαθμούς), η οποία όμως έχει ένα ματς λιγότερο.

Η Ρεάλ Μαδρίτης μπήκε από το ξεκίνημα της αναμέτρησης ορεξάτη και… έδειξε πως θέλει να τελειώσει από νωρίς την υπόθεση τρίποντο! Οι Μαδριλένοι κατάφεραν στο 29΄ να κερδίσουν πέναλτι και ο Καρίμ Μπενζεμά ευστόχησε γράφοντας το 1-0!

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 33′ ο Οντριοθόλα βρήκε δίχτυα μετά από ασίστ του Μπενζεμά για το 2-0! Πριν καλά καλά κοπάσουν όμως οι πανηγυρισμοί, οι μερένχες σκόραραν εκ νέου πάλι με τον Καρίμ Μπενζεμά!

Ο Γάλλος επιθετικός με κοντινή κεφαλιά έγραψε το 3-0 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου! Πάντως η Κάντιθ ίσως να μην άξιζε ένα τόσο βαρύ σκορ στο πρώτο 45λεπτο, όμως η ποιότητα των παικτών του Ζινεντίν Ζιντάν… μίλησε!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν ψηλά, όμως η αμυντική γραμμή της Ρεάλ ήταν… εκεί για να απαντήσει σε κάθε επίθεση της Κάντιθ. Μάλιστα, ο Μαρσέλο έχασε και μια σπουδαία ευκαιρία για να κάνει το 4-0, όμως ο γκολκίπερ της Κάντιθ είπε “όχι”.

Αναμενόμενα οι φιλοξενούμενοι έριξαν ρυθμούς και έδειξαν πως πρωταρχικός στόχος ήταν να κρατήσουν δυνάμεις ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα και πλέον στη Ρεάλ… περιμένουν τα ματς των Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο…