Η Ίντερ πανηγύρισε το Πρωτάθλημα μέσα στην έδρα της Μίλαν! (vids)
Μίλαν – Ίντερ: Ο Τουράμ «τελειώνει» τη Μίλαν και το Πρωτάθλημα! (vid)
Γκολ τίτλου για την Ίντερ, με τον Ατσέρμπι να «καρφώνει» τη Μίλαν! (vid)
Αποκαλύφθηκε ο διάλογος των διαιτητών για τη μεγάλη φάση της Μπαρτσελόνα!
Άντζελο Σίνα, ο αφανής ήρωας του Ολυμπιακού με τις απίστευτες αποκρούσεις του! (vid)
Μόντριτς για επιστροφή στην Premier League: «Ποτέ δε ξέρεις»!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΗ ΜΙΛΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ! (vids)
Ο Αρτέτα έδωσε μία μοναδική απάντηση όταν ρωτήθηκε ποιους παίκτες θα αγόραζε με 1 δις λίρες! (vid)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Γιουνάιτεντ για… ύπνο και η Λιντς “ακολούθησε”!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν τα κατάφερε στην εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Λιντς, με τις δύο ομάδες να μένουν στο... 0-0!

Λιντς και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμειναν στο 0-0, σε ένα ματς που θα… ξεχαστεί γρήγορα και αφήνει ικανοποιημένες και τις δύο ομάδες. Ελάχιστες καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Στους 67 βαθμούς η ομάδα του Σόλσκιερ, ενώ η Λιντς ανέβηκε στους 47.

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, η Λιντς ήταν αυτή που μπήκε πιο δυνατά, με το ματς όμως να έχει… ένα γρήγορο ρυθμό. Στο 23΄οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, όμως μετά και από την χρήση του VAR ο ρέφερι αποφάσισε να μην δώσει κάποια παράβαση.

Στο 31΄ο Μπρούνο Φερνάντες έχασε μια σπουδαία ευκαιρία για να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του. Στα τελευταία λεπτά του πρώτουν 45λεπτου, η ομάδα του Σόλσκιερ σπατάλησε δύο τεράστιες ευκαιρίες, μία με τον Μάγκουαϊρ και μία με τον Ράσφορντ, όμως κανείς από τους δύο δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν με το 0-0 στα αποδυτήρια… με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να είναι αυτή που έψαξε περισσότερο το γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θέλησε να βρει ένα γρήγορο γκολ, όμως η αμυντική λειτουργία της Λιντς ήταν υποδειγματική. Φερνάντες και Γκρίνγουντ απείλησαν την εστία των γηπεδούχων χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι ιδιαίτερο.

Όσο περνούσαν τα λεπτά η ομάδα του Μπιέλσα έβρισκε κενούς χώρους στην άμυνα των φιλοξενούμενων. Στο 75΄η Λιντς στην καλύτερη της ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο, βρήκε τον Χέντερσον να δηλώνει “παρών”.

Στο 84΄ο Γκρίνγουντ απείλησε για μια ακόμη φορά την εστία της Λιντς, χωρίς όμως να “τρομάξει” τον γκολκίπερ των γηπεδούχων.

Αυτή ήταν και η τελευταία φάση του ματς, το οποίο αναμένεται να… ξεχάσουμε γρήγορα. Φυσικά και ήταν ένα δώρο προς την Μάντσεστερ Σίτι, που είναι ακόμα πιο άνετη στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ.