Βρέθηκε ενεργή βόμβα του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου στο γήπεδο της Μάιντς! (pic)
Όταν ο Καστεγιάνος με καρέ τερμάτων έκανε τη Ρεάλ να υποκλιθεί στη Χιρόνα! (vid)
Παράδειγμα προς αποφυγή ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, «κοιμόταν» στο 2-0 της Έβερτον! (vid)
Ο Λαπόρτα έπαιξε τα ρέστα του με Τσάβι και δικαιώθηκε!
Ιταλική εφημερίδα χρίζει τον Όσιμεν ως αντι-Μπαπέ!
Γιόχαν Κρόιφ: Η αρχή ενός θρύλου του ποδοσφαίρου! (vid)
Τσέλσι: Νυστέρι για Έντσο Φερνάντες και τέλος η σεζόν!
Ρεάλ Μαδρίτης: Βρήκε τον αντι-Νάτσο στη Μίλαν!
Η Γιουβέντους βρήκε τον επόμενο… Μπουφόν της!
Η Μπασακσεχίρ έφτιαξε… προτομή του Πέλκα! (pic)
Ο Αντσελότι μίλησε: «Αυτοί οι δύο αξίζουν τη Χρυσή Μπάλα»
Η Ρόμα θέλει να «κλέψει» τον απόλυτο αστέρα της Γιουβέντους!
Ηγετής Φούντας με γκολ και ασίστ στη νίκη της Τράμπζονσπορ στο Κύπελλο! (vid)
Τσάβι με στροφή 180 μοιρών: «Το πρότζεκτ αυτό δεν έχει τελειώσει»
Ο Λάμπρου «κάρφωσε» τον Άγιαξ μέσα στο Άμστερνταμ! (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης

Ζιντάν: «Να εμπιστευτώ το VAR; Είμαι θυμωμένος…»

Ο Ζινεντίν Ζιντάν ήταν έξαλλος με τον διαιτητή, όμως έδωσε... υπόσχεση πως η Ρεάλ Μαδρίτης θα παλέψει μέχρι το τελευταίο λεπτό για την κατάκτηση του τίτλου!

Η Ρεάλ Μαδρίτης έμεινε στο 2-2 με την Σεβίλλη, ωστόσο η απόφαση του διαιτητή να δώσει ένα πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων… έχει εξοργίσει τους Μαδριλένους. Τόσο ο Ζινεντίν Ζιντάν, όσο και οι παίκτες του ήταν δυσαρεστημένοι με τον ρέφερι της αναμέτρησης.

Θεωρούν πέρα για πέρα άδικη την απόφαση του. Μάλιστα, υποστηρίζουν την θέση τους και με τις δηλώσεις τους μετά το τέλος του ματς. Ο Ζινεντίν Ζιντάν μετά την λήξη του ματς κινήθηκε προς το μέρος του διαιτητή προκειμένου να… μάθει το σκεπτικό του για την φάση του πέναλτι. Από ότι φαίνεται όμως, δεν πείσθηκε από τα λεγόμενα του.

Στην συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του ματς, μίλησε με σκληρά λόγια, δείχνοντας την δυσαρέσκεια του. Μάλιστα, δεν έδειξε να… εμπιστεύεται και πάρα πολύ το VAR και τις αποφάσεις που βγαίνουν μετά από τη χρήση του! Ζιντάν

Είμαι πάρα πολύ νευριασμένος. Ας εξηγήσουν καλύτερα πότε είναι παράβαση το χέρι εντός περιοχής και πότε έχει. Το έχουν κάνει αρκετά περίπλοκο, πραγματικά. Να εμπιστευτώ το VAR; Εγώ εμπιστεύομαι μόνο το ποδόσφαιρο. Σήμερα είδαμε δύο χέρια… όμως ο διαιτητής είδε μόνο αυτό που ήταν κατά μας. Τα πράγματα όμως δεν αλλάζουν τώρα. Το μόνο που μπορώ να υποσχεθώ εγώ, είναι πως θα παλέψουμε μέχρι το τέλος. Να είστε σίγουροι όλοι», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Γάλλος τεχνικός.

«Είμαστε χαρούμενοι από το παιχνίδι μας και την εμφάνιση μας. Αξίζαμε περισσότερα σήμερα. Το δεύτερο μας ημίχρονο ήταν εκπληκτικό. Τα πρώτα 45 λεπτά μας κόστισα, αλλά το δεύτερο μισό ήταν πάρα πολύ καλό», είπε ο Ζινεντίν Ζιντάν.