Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Serie A

«Επτάρα» η Μίλαν με δεύτερο σερί διπλό στο Τορίνο! (vid)

Υπερηχητική η Μίλαν, σκόρπισε στα τάρταρα την άμοιρη Τορίνο για την 36η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος και καλπάζει για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Πόσο κρίμα θα είναι αν εν τέλει η Μίλαν δεν παίξει στο Τσάμπιονς Λιγκ του χρόνου. Οι «ροσονέρι» προσέφεραν μια βραδιά βγαλμένη από τα ωραιότερα ποδοσφαιρικά παραμύθια στον κόσμο τους. Διέλυσαν την Τορίνο μέσα στην έδρα της με 7-0, φτάνοντας τα δέκα γκολ συνολικά στην ομώνυμη πόλη, μετά την τριάρα επί της Γιουβέντους!

Οι Μιλανέζοι δεν έδειξαν καμία όρεξη να αστειευτούν. Έδειξαν τις προθέσεις τους με το «καλησπέρα» δημιουργώντας ρήγματα στην άμυνα της Τορίνο. Ένα από αυτά οδήγησε στο γκολ, καθώς στο 19ο λεπτό έγινε το 0-1. Σκόρερ ο Τεό Ερνάντες ο οποίος εξαπέλυσε έναν κεραυνό, με την μπάλα να καρφώνεται στο «παραθυράκι» του Σιρίγκου.

Ο πολύπειρος τερματοφύλακας αρνήθηκε το γκολ στον Φρανκ Κεσί με μια καταπληκτική επέμβαση. Ωστόσο, δεν μπόρεσε να κάνει κάτι ανάλογο στο δεύτερο τέρμα της Μίλαν. Ο μέσος των φιλοξενούμενων εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του, ξεγελώντας τον Σιρίγκου, στο 24′. Δώδεκα λεπτά μετά ο Καλάμπρια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο 38′ η Τορίνο είχε την καλύτερη ευκαιρία της. Ο Μπρέμερ βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή, έκανε σουτ, αλλά τα αντανακλαστικά του Ντοναρούμα λειτούργησαν σωστά.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube; Μίλαν

Τι Γιουβέντους, τι Τορίνο για τη Μίλαν

Το πάρτι είχε ξεκινήσει και εξελίχθηκε υπέροχα για τη Μίλαν. Βρήκε και τρίτο γκολ στο πεντηκοστό λεπτό με τρίτο διαφορετικό «δράστη». Ο Μπραχίμ Ντίας τελείωσε τη φάση που άρχισε ο εξαιρετικός σήμερα, Κεσί. Ο Τεό Ερνάντες παραβίασε την εστία των γηπεδούχων για δεύτερη προσωπική φορά στο 62′, κάνοντας όμορφο πλασέ.

Κάπως έτσι, ένα απαιτητικό βράδυ μετατράπηκε σε υγιεινό περίπατο για τη Μίλαν η οποία έκανε το καθήκον της. Ποιος όμως δεν είχε σκοράρει ως τώρα και το ήθελε διακαώς; Ο Ρέμπιτς, ο οποίος τα κατάφερε στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης για το 0-5. Η άμοιρη Τορίνο δέχτηκε και έκτο γκολ, κι αυτή τη φορά με σκόρερ τον Ρέμπιτς. Η βραδιά επιφύλασσε και τρίτο τέρμα για τον επιθετικό της Μίλαν, μιας και στο 79′ ολοκλήρωσε το χατ-τρικ.