Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Ο Κλοπ διέλυσε το πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Ο Μουσιάλα απάντησε στο δίλημμα Μέσι ή Κριστιάνο – «Ένας είναι ο GOAT»

Άλισον ο λυτρωτής της Λίβερπουλ! (vid)

Με γκολ του Άλισον στο τελευταίο λεπτό, η Λίβερπουλ απέδρασε από το «Χόθρονς» νικώντας τη Γουέστ Μπρομ με 2-1 και φουλάρει για τα αστέρια!

Απίθανα πράγματα στο «Χόθρονς»! Η Λίβερπουλ όδευε προς μια ακόμη γκέλα στην Πρέμιερ Λιγκ, αλλά ο Άλισον Μπέκερ ήταν αντίθετος με αυτό. Καθώς στην τελευταία φάση σκόραρε με κεφαλιά και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 2-1! Έτσι, η Λίβερπουλ είναι ολοζώντανη για να καπαρώσει εισιτήριο για το επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ.

Μολονότι η Λίβερπουλ είχε τη διάθεση να σκοράρει πρώτη, η Γουέστ Μπρομ απείλησε πιο σοβαρά. Στο 12′ ο Γιοκουσλού πήρε μια κεφαλιά, με την μπάλα να μην καταλήγει για λίγο στα δίχτυα. Ωστόσο, τρία λεπτά αργότερα, οι «μπάγκις» άνοιξαν το σκορ με τον Ρόμπσον Κανού. Ο Ουαλός επιθετικός πήρε μια εξαιρετική ασίστ από τον Περέιρα και με χαμηλό πλασέ έκανε το 1-0.

Δέκα λεπτά μετά το γκολ, ο Σαντιό Μανέ παραλίγο να ισοφαρίσει. Αλλά η προσπάθειά του κατέληξε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Τζονστόουν. Τα κάστανα από τη φωτιά έβγαλε ο Σαλάχ για τη Λίβερπουλ. Στο 33′ ο Αιγύπτιος είδε την μπάλα να καταλήγει στα πόδια του έξω από την περιοχή. Αμέσως αποφάσισε να σουτάρει στέλνοντάς τη στα δίχτυα για το 1-1. Στην επόμενη φάση, ο Φιρμίνο με σουτ-βολίδα πήγε να σκοράρει, αλλά η μπάλα «έγλειψε» το δοκάρι.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube; Λίβερπουλ

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λίβερπουλ δεν είχε τη διάθεση του πρώτου μέρους. Έδωσε πατήματα στη Γουέστ Μπρομ και προς στιγμήν πήγε να το πληρώσει. Στο 71ο λεπτό μάλιστα οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ, αλλά αυτό ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Πιθανώς και να μιλάμε για λανθασμένη (!) απόφαση του διαιτητή της αναμέτρησης.

Λίγο αργότερα ο Ρομπέρτο Φιρμίνο έκανε μια προσπάθεια, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Η Λίβερπουλ παραλίγο να δεχτεί το δεύτερο γκολ από τον ίδιο παίκτη. Όμως ο Άλισον κατάφερε να αποκρούσει γλιτώνοντας την ομάδα του. Ο Τιάγκο Αλκάνταρα στο 87ο λεπτό πήγε να βάλει γκολ για 2η σερί αγωνιστική. Όμως, ο τερματοφύλακας της Μπρομ τού στέρησε τη χαρά.

Ούτε ο Μοχάμεντ Σαλάχ κατόρθωσε να κάνει το 1-2 στο 90′, διότι δεν βρήκε στόχο στέλνοντας την μπάλα λίγο ψηλά άουτ. Ωστόσο, η έκβαση του αγώνα ήταν πέρα από κάθε φαντασία. Καθώς από κόρνερ, ο προωθημένος Άλισον σκόραρε με κεφαλιά για το τελικό 1-2!