Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Μίλαν

Τα έκανε μαντάρα η Μίλαν! Έδωσε ελπίδες στην Γιουβέντους

Η Μίλαν... ήταν τραγική κόντρα στην Κάλιαρι και έμεινε στο 0-0 εντός έδρας! Μόνο νίκη θέλουν οι ροσονέρι κόντρα στην Αταλάντα την τελευταία αγωνιστική....

Η Μίλαν ήθελε μόνο νίκη στο ματς κόντρα στην Κάλιαρι, ωστόσο δεν τα κατάφερε με τις δύο ομάδες να μένουν στο φτωχό 0-0! Αποτέλεσμα “μαχαιριά” για τους ροσονέρι που πλέον θέλουν μόνο νίκη κόντρα στην Αταλάντα στην τελευταία αγωνιστική, για να εξασφαλίσουν θέση που θα οδηγεί στο επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ!

Παρά τα συνεχόμενα καλά ματς των ροσονέρι, στο πρώτο ημίχρονο… δεν είδαμε την Μίλαν που είχαμε συνηθίσει. Η Κάλιαρι αν και αδιάφορη δεν έδειξε πως ήρθε για τουρισμό στο Μιλάνο και αυτό σίγουρα είναι κάτι που την τιμάει.

Από την άλλη στο πρώτο 45λεπτο η ομάδα του Στέφανο Πιόλι ήταν ανύπαρκτη επιθετικά και δεν δημιούργησε σχεδόν καμία επικίνδυνη φάση μπροστά από την εστία των φιλοξενούμενων. Υπήρχε μεγάλο άγχος για νίκη στην Μίλαν, ειδικά μετά το τρίποντο της Γιουβέντους χθες.

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0… και τους γηπεδούχους να έχουν αρκετά αγωνιστικά ζητήματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πιόλι έριξε στην μάχη τους Λεάο, Νταλότ και Καστιγιέχο… όμως η εικόνα της ομάδας του δεν καλυτέρεψε. Στο 55΄η Κάλιαρι έχασε μοναδική ευκαιρία με τον Παβολέτι για να ανοίξει το σκορ!

Στο 65΄ο Γοδίν με νέα κεφαλιά λίγο έλειψε να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του. Τα περιθώρια στένευαν επικίνδυνα για την Μίλαν, η οποία όμως…. ήταν εκτός τόπου και χρόνου στο συγκεκριμένο ματς. Λίγο το άγχος, λίγο και η κούραση… έκαναν τους ροσονέρι να παλεύουν για να κρατήσουν εν τέλει την ισοπαλία.

Το 0-0 έμεινε όμως μέχρι το τέλος και πλέον η Μίλαν… έβαλε μόνη της δύσκολα στον εαυτό της. Σε περίπτωση που στο τελευταίο ματς η Γιουβέντους και Νάπολι κερδίσουν, τότε η ίδια χρειάζεται μόνο νίκη κόντρα στην Αταλάντα εκτός έδρας! Ειδάλλως θα… αποχαιρετήσει το Τσάμπιονς Λιγκ!