Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Ατλέτικο Μαδρίτης

«Ήξερα ότι θα υποφέρω στην Ατλέτικο αλλά όχι τόσο»

Ο στράικερ της Ατλέτικο Μαδρίτης, Λουίς Σουάρεζ, αναφέρθηκε στην υπερπροσπάθεια της ομάδας του στη νίκη με αντίπαλο την Οσασούνα.

Ο Λουίς Σουάρεζ από μοιραίος έγινε ωραίος στην αναμέτρηση της Ατλέτικο με την Οσασούνα. Ειδικότερα, η προτελευταία αγωνιστική για την ομάδα του Σιμεόνεο εξελισσόταν σε εφιάλτη, με τον τίτλο να μοιάζει να γλιστράει από τα χέρια της.

Οι αμέτρητες χαμένες ευκαιρίες και το γκολ του Μπούντιμιρ έδειχναν ότι η τύχη έχει γυρίσει την πλάτη της στους «ροχιμπλάνκος». Ωστόσο, η Ατλέτικο έβγαλε ό,τι ψυχικά αποθέματα είχε και με 2 γκολ στα τελευταία 12 λεπτά του παιχνιδιού έφερε τούμπα το ματς.

Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Σουάρεζ στο 7ο σουτ που επιχείρησε. Ο Ουρουγουανός είχε χάσει προηγουμένως κλασσικές ευκαιρίες καθώς και ένα δοκάρι. Ωστόσο, στο 88ο λεπτό δεν άφησε χαμένη την ευκαιρία του μετά το γύρισμα του Καράσκο.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο πρώην παίκτης της Μπαρτσελόνα εκδήλωσε τα συναισθήματά του μιλώντας στο Movistar.

«Αυτές είναι στιγμές ευτυχίας, δεν αξίζαμε να υποφέρουμε όσο υποφέραμε. Χάσαμε πολλές ευκαιρίες – ειδικά εγώ. Αλλά για να κερδίσεις το πρωτάθλημα πρέπει να υποφέρεις, όπως δείξαμε σήμερα. Ήξερα ότι θα υποφέρω ερχόμενος στην Ατλέτικο. Είναι από αυτά που ακούς για εκείνους ερχόμενος εδώ. Αλλά πραγματικά δεν πίστευα ότι θα υπέφερα τόσο πολύ. Η προσπάθεια και η θυσία της ομάδας ήταν υπέροχη, με πολλούς ανθρώπους να εργάζονται έτσι ώστε ο σύλλογος να μπορεί να επιτύχει τους στόχους του. Τώρα έχουμε την ευκαιρία να ξεκουραστούμε και να προετοιμαστούμε για τον επόμενο αγώνα».

Ας σημειωθεί ότι ο Σουάρεζ μετράει φέτος 20 γκολ σε 31 συμμετοχές στη La Liga.

Η Ρεάλ με την πλάτη στον τοίχο

Η Ρεάλ Μαδρίτης μάχεται για την κατάκτηση της La Liga φέτος. Η προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος ήταν εξόχως δραματική και τα είχε όλα. Τα παιχνίδια διεξήχθησαν την ίδια ώρα και οι ανακατατάξεις στην βαθμολογία έδιναν και έπαιρναν.

Μέχρι το 88o λεπτό, μάλιστα, η «βασίλισσα» βρισκόταν στην κορυφή της βαθμολογίας. Ειδικότερα, κέρδιζε με 1-0 την Μπιλμπάο ενώ η Ατλέτικο ήταν ισόπαλη 1-1 με την Οσασούνα.

Ωστόσο, ο Λουίς Σουάρεζ έδωσε το φιλί της ζωής στους «ροχιμπλάνκος» κα τους επανάφερε στην κορυφή της βαθμολογίας. Έτσι, με ένα αγώνα να απομένει για να πέσει η καρό σημαία, η Ατλέτικο έχει το πλεονέκτημα, καθώς βρίσκεται 2 βαθμούς μπροστά. Συνεπώς, με ίδιο ή καλύτερο αποτέλεσμα από τη Ρεάλ στέφεται πρωταθλήτρια Ισπανίας την επόμενη Κυριακή.