Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Ίντερ

Η Ίντερ έβγαλε γούστα στην φιέστα τίτλου (vid)

Η Ίντερ το διασκέδασε στην φιέστα τίτλου, καθώς επικράτησε εντός έδρας της Ουντινέζε με 5-1 πανηγυρίζοντας τον 19ο πρωτάθλημά της.

Στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής της Serie A, η Ίντερ υποδέχτηκε στο «Τζουσέπε Μεάτσα» την Ουντινέζε. Η φιέστα τίτλου των «νερατζούρι» είχε πανηγυρικό τόνο, καθώς η ομάδα του Κόντε επικράτησε με 5-1 πανηγυρίζοντας το 19ο πρωτάθλημα στην ιστορία τους.

Ας σημειωθεί ότι έξω από το γήπεδο, οι φίλοι της Ίντερ είχαν στήσει το δικό τους πάρτι, με το Μιλάνο να «φλέγεται».

ΤΟ ΜΑΤΣ

Η φιέστα της Ίντερ ξεκίνησε με τον ιδανικό τρόπο. Μόλις στο 6ο λεπτό, Γιάνγκ και Λαουτάρο συνεργάστηκαν και ο Άγγλος μπακ χαφ τσίμπησε τη μπάλα για το 1-0.

Οι «νερατζούρι» είχαν ενέργεια και πρόθεση να κυνηγήσουν ένα δεύτερο γκολ. Ωστόσο, αρκετές λανθασμένες μεταβιβάσεις και το σκληρό παιχνίδι της Ουντινέζε δεν της το επέτρεπαν στα πρώτα 25 λεπτά.

Οι φιλοξενούμενοι επιχειρούσαν να αναλάβουν πρωτοβουλίες αλλά δυσκολεύονται να βρουν ρήγματα. Σε κάθε περίπτωση πίεζαν ψηλά όποτε έβρισκαν την ευκαιρία προκειμένου να ισοφαρίσουν.

Τελικά, η Ίντερ ήταν αυτή που βρήκε το δρόμο από τα δίχτυα μέσα από μία στημένη φάση. Στο 45ο λεπτό, ο Έρικσεν εκτέλεσε απευθείας ένα κερδισμένο φάουλ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα αφού κόντραρε στα σώματα.

Σε πάρτι των γκολ μετατράπηκε η φιέστα τίτλου

Στην επανάληψη, η ομάδα του Κόντε μπήκε ορεξάτη και για τρίτο γκολ. Αυτό επιτεύχθηκε στο 57ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λαουτάρο Μαρτίνεζ.

To πάρτι τίτλου απέκτησε ακόμα πιο πανηγυρικό τόνο στο 63΄. Ο Πέρισιτς αυτή τη φορά χρίστηκε σκόρερ με απίθανο πλασέ στο απέναντι πλαϊνό δίχτυ κάνοντας το 4-0.

To κερασάκι στην τούρτα πέτυχε ο Ρομέλου Λουκάκου στο 71ο λεπτό. Ο Βέλγος στράικερ στάθηκε τυχερός καθώς η σέντρα του Σάντσεζ χτύπησε στο δοκάρι και γκέλαρε πάνω του για το 5-0. Το γκολ της τιμής και το τελικό 5-1 σημείωσε ο Περέιρα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 79ο λεπτό.