Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»
Τα μεγάλα φαβορί για την Χρυσή Μπάλα – Bye, bye Μέσι! (pic)
Τσέλσι, πες αλεύρι – Επιστρέφει ο ανεπιθύμητος στο Λονδίνο!
Ρεάλ: Ακραία απόφαση του Αντσελότι – Διώχνει το μεγάλο αστέρι και… ξενέρα!
Τεν Χαγκ… κοιμάσαι – «Δεν αλλάζω άποψη, όσο καλά και αν παίζει»
Ρίχνει… μπουρλότο η Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν αναλαμβάνει την Μπάγερν Μονάχου»
Ο «πυραυλοκίνητος» Γκιρασί ετοιμάζεται για απόβαση στη Μαδρίτη
EURO 2020

Πρόκριση για Κροατία – Έλαμψαν οι παλιές καραβάνες! (vid)

Η βραδιά του Λούκα Μόντριτς μέσα στη Σκωτία, με την Κροατία να παίρνει πανάξια πρόκριση στους «16» του Euro 2020 γράφοντας ιστορία!

Η Κροατία του Ζλάτκο Ντάλιτς έκανε άλλη μια μεγάλη ανατροπή στο Euro 2020. Μετά τη Δανία που από τους μηδέν πήγε στους τρεις βαθμούς και προκρίθηκε, κάτι παρόμοιο έκανε και η «Χρβάτσκα». Νίκησε κατά κράτος τη Σκωτία μέσα στο «Χάμντεν Παρκ» και έβαλε από κάτω της τη μέχρι πρότινος δεύτερη Τσεχία, που έχασε από τους πρωτοπόρους Άγγλους.

Τρεις διαφορετικοί σκόρερ για τους Κροάτες. Με τον Λούκα Μόντριτς να δείχνει την τεράστια κλάση του και να αναδεικνύεται MVP της αναμέτρησης. Μαζί με άξιους συμπαραστάτες τους Βλάζιτς και Πέρισιτς.

Πολύ μοιρασμένο θα χαρακτηρίζαμε το πρώτο ημίχρονο. Εκατέρωθεν υπήρχαν φάσεις και γκολ. Η Σκωτία έκανε την πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία με τον ΜακΓκίν, αλλά η Κροατία βρήκε το γκολ. Ωραία ομαδική προσπάθεια η οποία οδήγησε σε μια σέντρα από δεξιά και η μπάλα κατέληξε στον Βλάζιτς που την έστειλε στα δίχτυα του Μάρσαλ για το 1-0 στο 17ο λεπτό.

Πέντε λεπτά μετά ο Μόντριτς εξαπέλυσε ένα ωραίο σουτ, το οποίο πέρασε ελάχιστα πάνω από το σκωτσέζικο δοκάρι. Η Σκωτία βγήκε μπροστά μετά από εκείνο το σημείο ψάχνοντας την ισοφάριση. Σε προσπάθειά του ο ΜακΓκιν έκανε ένα δυνατό βολέ, αλλά ο Λιβάκοβιτς έκανε καταπληκτική απόκρουση. Μέχρι να φτάσουμε στο 42′ και να δούμε τους Βρετανούς να φτάνουν στο πολυπόθητο γκολ. Ο ΜακΓκρέγκορ ήταν ο σκόρερ με όμορφο σουτ λίγο έξω από την περιοχή.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube; Κροατία

Έμπαζε η Σκωτία, το καθάρισε η Κροατία

Η Κροατία απώλεσε μια τεράστια ευκαιρία στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου με τετ-α-τετ του Γκβάρντιολ. Στο 55′ ο Πέρισιτς έχασε κι αυτός εξίσου μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει. Τα βλέμματα στράφηκαν στον Λούκα Μόντριτς όμως, στο 62ο λεπτό. Ο σούπερ σταρ της Ρεάλ Μαδρίτης σκόραρε ένα πανέμορφο τέρμα με το εξωτερικό φάλτσο για το 2-1!

Οι φιναλίστ του περασμένου Μουντιάλ βρήκαν και τρίτο γκολ. Ο Μόντριτς από σκόρερ έγινε δημιουργός και στο 77′ εκτέλεσε κόρνερ, με τον Πέρισιτς να κάνει το γκολ με κεφαλιά.