Η Ίντερ πήρε το πρωτάθλημα και… χαλάρωσε! (vid)
Ξεκάθαρος ο Τσάβι: «Ας ξεχάσουμε γρήγορα τη φετινή σεζόν που ήταν σκέτη ντροπή»
Δυνάστης της Ρεάλ ο Φλορεντίνο Πέρεθ, ξεπέρασε τον αείμνηστο Σαντιάγο Μπερναμπέου!
«Τάπωσε» τον Ρόι Κιν ο Χάαλαντ με απαξιωτική ατάκα!
Μεγάλη κίνηση από την Μπαρτσελόνα: Υποκλίθηκε στη Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Αλ Νασρ: On fire o Κριστιάνο με το «τέλειο» χατ-τρικ! (vids)
Στη Ρεάλ Μαδρίτης πρώτα γέλασαν με τα χάλια της Μπαρτσελόνα και μετά πανηγύρισαν το πρωτάθλημα! (pic)
Διπλό δώρο* Πάσχα από την Betsson
Με «ντόρτια» στην Μπαρτσελόνα έστεψε πρωταθλήτρια τη Ρεάλ η Χιρόνα και πέρασε στο Champions League! (vid)
Ο Χάαλαντ ΓΛΕΝΤΗΣΕ τη Γουλβς και «βλέπει» το Πρωτάθλημα! (vid)
Χιρόνα – Μπαρτσελόνα: Μαγικός Πόρτου και η Ρεάλ ήδη πανηγυρίζει! (vids)
Στην Premier League η Ίπσουιτς μετά από 22 χρόνια!
Χατ-τρικ στο ημίχρονο από τον Χάαλαντ και «καθαρίζει» η Σίτι τη Γουλβς! (vids)
Και ποιος δεν δάκρυσε με τη χειρονομία του Ρόις στο τέλος! (vids)
Η Ρεάλ νίκησε, αλλά ήδη ετοιμάζεται για Μπάγερν! (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης

Υπέταξε τη Ρεάλ η Ρέιντζερς με ανατροπή! (vid)

H Ρεάλ Μαδρίτης αν και προηγήθηκε, εν τέλει υπέστη φιλική ήττα με 2-1 από την εξαιρετική Ρέιντζερς στο «Άιμπροξ» και προβληματίζεται...

Σπουδαίο φιλικό ματς διεξήχθη στο θρυλικό «Άιμπροξ», με τη Ρέιντζερς να νικάει στα ίσια τη Ρεάλ Μαδρίτης με 2-1. Αν και οι Μαδριλένοι προηγήθηκαν στο σκορ, τελικά δεν μπόρεσαν να το κρατήσουν ούτε να το διευρύνουν. Αντιθέτως, δέχτηκαν δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από την ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ και έφυγαν με σκυμμένο το κεφάλι από το γήπεδο της Γλασκώβης.

Mόλις στο όγδοο λεπτό της συνάντησης, οι Ισπανοί άνοιξαν το σκορ. Δράστης ήταν ο Ροντρίγκο ο οποίος έκανε σμπαράλια τη σκωτσέζικη άμυνα και πλάσαρε ιδανικά. Δεν μπορούμε να πούμε ότι η Ρεάλ έβαλε παίκτες οι οποίοι δεν θα παίξουν καθόλου τη σεζόν που έρχεται… Είχε αρκετούς που θα μπορούσαν να κάνουν πιο θετικά πράγματα στο χορτάρι.

Αλλά, οι Νάτσο, Ίσκο και Μαρσέλο αντί να δημιουργήσουν κλασικές ευκαιρίες, πήραν κίτρινες κάρτες από το πρώτο ημίχρονο… Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ από την πλευρά της παρουσιάστηκε πολύ καλά διαβασμένη και είχε υπομονή στο παιχνίδι της.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube; Ρέιντζερς

Έπαιξε σαν πρωταθλήτρια η Ρέιντζερς

Στο δεύτερο μέρος η Ρέιντζερς ανέβασε στροφές και βρήκε τον δρόμο προς την ανατροπή. Εν γένει ήταν πολύ καλύτερη στο γήπεδο σχετικά με τη «βασίλισσα». Δείγμα αυτού που λέμε είναι οι 21 ευκαιρίες προς την ισπανική εστία, έναντι μόλις πέντε των φιλοξενούμενων!

Στο 55′ ο Σακάλα ισοφάρισε το ματς μετά από ασίστ του Καμαρά. Ο Τζέραρντ προχώρησε σε πολλές αλλαγές στο δεύτερο μέρος και του βγήκαν. Μια από αυτές, ο Ίτεν (μπήκε στο 60′) σκόραρε το νικητήριο γκολ στο 77ο λεπτό.

Πλέον, ο Κάρλο Αντσελότι θα πρέπει να βρει λύσεις για να βελτιώσει την εικόνα της Ρεάλ. Βέβαια, περιμένει ακόμα ορισμένους διεθνείς που έπαιξαν σε Euro και Κόπα Αμέρικα.