Λούκας Βάσκεθ: Ο «ελβετικός σουγιάς» της Ρεάλ Μαδρίτης!
Ίντερ: Έξαλλα πανηγύρια από τους Πρωταθλητές μέσα στο Σαν Σίρο! (vids)
Η Ίντερ πανηγύρισε το Πρωτάθλημα μέσα στην έδρα της Μίλαν! (vids)
Μίλαν – Ίντερ: Ο Τουράμ «τελειώνει» τη Μίλαν και το Πρωτάθλημα! (vid)
Γκολ τίτλου για την Ίντερ, με τον Ατσέρμπι να «καρφώνει» τη Μίλαν! (vid)
Αποκαλύφθηκε ο διάλογος των διαιτητών για τη μεγάλη φάση της Μπαρτσελόνα!
Άντζελο Σίνα, ο αφανής ήρωας του Ολυμπιακού με τις απίστευτες αποκρούσεις του! (vid)
Μόντριτς για επιστροφή στην Premier League: «Ποτέ δε ξέρεις»!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΗ ΜΙΛΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ! (vids)
Ο Αρτέτα έδωσε μία μοναδική απάντηση όταν ρωτήθηκε ποιους παίκτες θα αγόραζε με 1 δις λίρες! (vid)
Φουλ για το τρόπαιο ο Ολυμπιακός με ΤΡΙΑ γκολ σε επτά λεπτά! Όνειρο το 3-0 με ψαλιδάκι! (vids)
Τρομερή Μπολόνια, 2-0 μέσα στο «Ολίμπικο» στο ημίχρονο! (vid)
Αποχωρεί από την Τσέλσι ο Τιάγκο Σίλβα!
Ligue 1

Πέταξε δυο βαθμούς στην πρεμιέρα η Μονακό (vid)

Η Μονακό δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της και να πανηγυρίσει τη νίκη επί της Ναντ στην πρώτη αγωνιστική της Ligue 1.

Δεν πήγε και τόσο καλά η πρεμιέρα της Ligue 1 για τη Μονακό. Στο «Λουί Ντε» η ομάδα του Μόντε Κάρλο πέταξε στον κάλαθο των αχρήστων δυο βαθμούς. Ήρθε 1-1 με τη Ναντ η οποία έκανε μόλις μια ευκαιρία στον στόχο, το γκολ της. Λίγες μέρες μετά το διπλό επί της Σπάρτα Πράγας για τον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο σίγουροι στον αγωνιστικό χώρο του «σπιτιού» τους. Βγήκαν μπροστά, δημιούργησαν ευκαιρίες και έχασαν το άχαστο στο πρώτο δεκάλεπτο. Μια λάθος πάσα πήγε να εκμεταλλευτεί ο Μποαντού, αλλά μολονότι πέρασε και τον τερματοφύλακα, αστόχησε σε άδεια εστία! Με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου όμως, ο Ζέλσον Μαρτίνς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο έμπειρος άσος βρήκε λίγο χώρο μέσα στην αντίπαλη περιοχή, έκανε την προβολή και σκόραρε μετά από σέντρα του Ενρίκε. Η χαρά της ομάδας του Νίκο Κόβατς δεν κράτησε μέχρι το ημίχρονο. Μιας και η Ναντ βρήκε τον δρόμο για την ισοφάριση με τον Καστελέτο να κάνει κεφαλιά ύστερα από μπαλιά του Σιμόν. Ουσιαστικά αυτή ήταν η μοναδική κλασική ευκαιρία των φιλοξενούμενων.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube; Μονακό

Πίεσε αλλά δεν είχε αποτέλεσμα η Μονακό

Η Μονακό είχε καλή στιγμή στο 48′, με φάουλ έξω από την περιοχή. Ο Λούκας όμως δεν σημάδεψε σωστά, στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ. Οι Μονεγάσκοι είχαν συντριπτικά ποσοστά κατοχής της μπάλας. Ωστόσο, το άγχος της πρεμιέρας μάλλον δεν ήταν τόσο δημιουργικό. Δεν μπορούσαν να φέρουν την μπάλα με αξιώσεις στα καρέ της Ναντ.

Νευρικές κινήσεις, συν τις πολλές αλλαγές που έγιναν και έκοψαν τον ρυθμό του αγώνα. Στα τελευταία λεπτά η μπάλα έπαιξε διάφορα παιχνίδια στη Μονακό. Για κακή της τύχη δεν ήθελε να μπει στα δίχτυα, ειδικά σε μια φάση διαρκείας στο 89ο λεπτό. Έτσι, η ομάδα του Κόβατς άφησε δυο βαθμούς στην έδρα της για την 1η αγωνιστική του Σαμπιονά. Πλέον, στρέφει την προσοχή της στη ρεβάνς με τη Σπάρτα, στο «Λουί Ντε» για να σφραγίσει το εισιτήριο των πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.