Παραπαίει στο δεύτερο ημίχρονο η Ρεάλ-Ανατροπή για την Λεβάντε (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ Μαδρίτης... είναι αγνώριστη στο δεύτερο ημίχρονο και η Λεβάντε με δύο πανέμορφα γκολ έχει πλέον το "πάνω χέρι" στην αναμέτρηση!

23.08.2021 | 00:25

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν εκπληκτική στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Λεβάντε και πήγε στα αποδυτήρια όντας 1-0 μπροστά στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως… οι Μαδριλένοι μπήκαν “φοβισμένοι” και αγνώριστοι και το πλήρωσαν!

Στο ξεκίνημα του πρώτου ημιχρόνου και πριν καλά καλά ζεσταθούν οι παίκτες, η Λεβάντε βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Μερένο να κάνει το 1-1! Ευθύνη στο γκολ έχει ο Λούκας Βάσκεθ που… έχασε το άσσο των γηπεδούχων.

Σαν να μην έφτανε αυτό, η Λεβάντε… κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή και πήρε το προβάδισμα στο 56΄! Ο Καμπάνια ξεχάστηκε από την άμυνα της Ρεάλ και με ένα απίθανο σουτ στην κίνηση έγραψε το 2-!