Γερμανία

Βάναυση η Μπάγερν με μια ντουζίνα γκολ σε ομάδα 5ης κατηγορίας! (vid)

Η Μπάγερν Μονάχου φιλοδώρησε με δώδεκα γκολ την άμοιρη Μπρέμερ, ομάδα πέμπτης κατηγορίας του γερμανικού ποδοσφαίρου.

Το φετινό ταξίδι της άσημης Μπρέμερ στο Κύπελλο Γερμανίας τελείωσε άδοξα. Και με βάναυσο τρόπο μάλιστα, μιας και διαλύθηκε από την Μπάγερν Μονάχου με 12-0! Οι παίκτες του Γιούλιαν Νάγκελσμαν δεν έδειξαν κανένα έλεος στην ομάδα πέμπτης κατηγορίας της Γερμανίας. Ανήκει στη Βρέμη και είχε την ευκαιρία να φιλοξενήσει την πρωταθλήτρια Γερμανίας στην έδρα της.

Αλλά, η οικοδέσποινα ήταν παραπάνω ευγενική από όσο έπρεπε. Ή μάλλον, η Μπάγερν καταχράστηκε τη φιλοξενία της Μπρέμερ. Πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο για τους Βαυαρούς, με χατ-τρικ του Τσούπο Μοτίνγκ. Ο επιθετικός της ομάδας του Μονάχου βρήκε την κατάλληλη ευκαιρία να δείξει στον Νάγκελσμαν ότι αξίζει να πάρει αρκετό χρόνο συμμετοχής.

Ο Καμερουνέζος φορ πέτυχε γκολ στο 8′, το 28′ και το 35ο λεπτό. Ένα γκολ έβαλε ο Μουσιάλα στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Γουόρμ στο 27′ έβαλε αυτογκόλ για το 3-0 της Μπάγερν.

Ασταμάτητη η Μπάγερν

Οι Βαυαροί δεν άφησαν το πόδι τους από το γκάζι. Στο 47ο λεπτό ο Τίλμαν που μπήκε αλλαγή έκανε το 6-0. Ο Μουσιάλα με δεύτερο προσωπικό γκολ δυο λεπτά μετά έκανε το 7-0. Τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Σανέ που διαμόρφωσε το 8-0 στο 65′.

Ο Τσούπο Μοτίνγκ βοήθησε την Μπάγερν να φτάσει σε διψήφιο αριθμό γκολ στο 82ο λεπτό. Δυο λεπτά πριν ο Γκουισάνς είχε σκοράρει. Τα δυο τελευταία τέρματα της νικήτριας ομάδας έβαλαν οι Σαρ και Τολισό για την ευρεία επικράτηση και την πρόκριση στην επόμενη φάση.