Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Ατλέτικο Μαδρίτης

Η τύχη των πρωταθλητών-Αυτογκόλ για… γέλια στο 95′ και αήττητη η Ατλέτικο (vid)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης... ήταν ανώτερη της Βιγιαρεάλ, ωστόσο χρειάστηκε ένα "δώρο" της ομάδας του Έμερι στο 95' για να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2)!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης στάθηκε τυχερή στο ματς κόντρα Βιγιαρεάλ με την ομάδα του Έμερι να είναι αγκαλιά με το τρίποντο μέχρι το 95′! Τότε όμως οι φιλοξενούμενοι χάρισαν τον έναν πόντο στους πρωταθλητές, σημειώνοντας ένα επικό αυτογκόλ! Καλύτερη η ομάδα του Σιμεόνε που πλήρωσε τα λάθη στην άμυνα και την… αστοχία των επιθετικών της!

Η Βιγιαρεάλ μπορεί να είχε την κατοχή στο πρώτο ημίχρονο… ωστόσο η Ατλέτικο Μαδρίτης είχε τις μεγάλες ευκαιρίες. Η ομάδα του Σιμεόνε ήταν ανώτερη των φιλοξενούμενων από το ξεκίνημα της αναμέτρησης.

Λεμάρ και Καράσκο έκαναν… αισθητή την παρουσία τους και οι αμυντικοί της ομάδας του Έμερι τα είχαν βρει σκούρα με τους δυο ιδιαίτερα κινητικούς παίκτες των Μαδριλένων.

Στο 23΄στην μεγαλύτερη φάση για την Ατλέτικο, ο Λεμάρ δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, καθώς το δυνατό του σουτ σταμάτησε στο δοκάρι! Στην συνέχεια προ κενής εστίας έστειλε την μπάλα άουτ.

Η πίεση προς τα καρέ της Βιγιαρεάλ συνεχίστηκε μέχρι το τέλος του πρώτου 45λεπτου! Στις καθυστερήσεις, ο Τρίπιερ βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και με κεφαλιά λίγο έλειψε να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του, ωστόσο πέρασε λίγα εκατοστά μακριά από το δοκάρι.

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν με το 0-0 στα αποδυτήρια…

Στο δεύτερο ημίχρονο και κόντρα στην ροή της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν ένα απίθανο γκολ! Ο Τριγκέρος με τρομερό σουτ “κέρδισε” τον Όμπλακ και έγραψε το 1-0 για την Βιγιαρεάλ! Αυτό ήταν και το πρώτο γκολ της ομάδας στην φετινή La Liga!

Η απάντηση της Ατλέτικο όμως δεν άργησε! Στο 56′ ο Κορέα έκανε μια τρομερή κίνηση έδωσε την κατάλληλη στιγμή την μπάλα στο Σουάρες, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1!

Στο 75΄όμως ήρθε η απόλυτη ψυχρολουσία για την ομάδα του Σιμεόνε! Ο Ντανιούμα εκμεταλλεύτηκε την τραγική αμυντική λειτουργία της Ατλέτικο και με το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Βιγιαρεάλ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του!

Όλα έδειχναν πως η Βιγιαρεάλ θα πάρει μια τεράστια νίκη όμως στο 95΄ο Μαντί με ένα… επικό αυτογκόλ χάρισε την ισοπαλία στους Μαδριλένους!