Εντουάρντο Καμαβινγκά: Ο νέος της Ρεάλ είναι… ωραίος! (vid)
Κλοπ: «Κάναμε δυνατή αρχή, δεν πρέπει να γίνουν λάθη»
Γκουαρντιόλα: «Δε θα απολογηθώ γι’ αυτά που είπα»
Ο Κριστιάνο «εκτόξευσε» το Instagram της Γιουνάιτεντ! (pic)
Η μέρα που ο Χάαλαντ ξεκίνησε να «πυροβολεί»! (vid)
Ligue 1

Καλπάζει η Παρί και χωρίς Μέσι, Νεϊμάρ! (vid)

Η Παρί Σεν Ζερμέν έφτασε στην πέμπτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο γαλλικό πρωτάθλημα και δείχνει ποιος θα είναι το αφεντικό.

Πέντε στα πέντε η Παρί στο φετινό πρωτάθλημα και ο τίτλος έχει αδιαφιλονίκητο φαβορί. Η Παρί Σεν Ζερμέν αν και δεν είχε τους Λιονέλ Μέσι και Νεϊμάρ στη σύνθεσή της, επιβλήθηκε άνετα με 4-0 της νεοφώτιστης, αλλά τρίτης στη βαθμολογία, Κλερμόν. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Αντέρ Ερέρα που σημείωσε το 50% των τερμάτων, με τους Μπαπέ και Γκεγί να σκοράρουν επίσης. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους οκτώ βαθμούς μετά τη βαριά τους ήττα στο «Παρκ Ντε Πρενς».

Ο Μαρκίνιος στο ενδέκατο λεπτό επιχείρησε να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του δεν κατέληξε στα δίχτυα, επειδή μπλόκαρε την μπάλα ο Ντεμά. Στο 20′ ο Ερέρα άνοιξε το σκορ με ωραία καρφωτή κεφαλιά. Ο διαιτητής στην αρχή μέτρησε το γκολ, αλλά έπειτα είδε και το VAR για να είναι πιο ήσυχος. Μιας και ο Μπαπέ βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και ο ρέφερι ήθελε να δει αν επηρέασε τη φάση. Ο Γάλλος σούπερ σταρ δεν ακούμπησε την μπάλα, συνεπώς το γκολ μέτρησε κανονικά.

Στο 31ο λεπτό ο Ερέρα σκόραρε ξανά με εξαιρετικό πλασέ στο παραθυράκι της εστίας. Τρίτο γκολ σε πέντε ματς για φέτος στη Ligue 1 για τον 32χρονο μέσο.

Θες να δεις δράση; Γκολ; Ντρίμπλες; Αναλύσεις; Ε, τότε ΠΡΕΠΕΙ να μας ακολουθήσεις στο Youtube!  Παρί

Ανέλαβε δράση ο Μπαπέ για την Παρί

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Μπαπέ πήρε τη σκυτάλη στο σκοράρισμα. Ο Ντράξλερ τού έβγαλε μπαλιά στον κενό χώρο, με τον Γάλλο άσο να τρέχει σαν τον άνεμο για να σκοράρει το 3-0 της Παρί. Κάπως έτσι, άρχιζε να παίρνει διαστάσεις θριάμβου η νίκη των Παριζιάνων.

Ο Γκεγί έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» της νίκης για την ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο. Ο Μπαπέ από εκτελεστής έγινε δημιουργός για το τελικό 4-0.