Χάαλαντ «φάντασμα» – Τον μηδένισε η Ρεάλ με στατιστικά… για κλάματα! (pic)
Ο Ντάιερ γλεντάει την Άρσεναλ: «Πόσο γούσταρα που την πέταξα εκτός…» (vid)
Κάραγκερ… κράζεις: «Ρεάλ, δεν είσαι η καλύτερη! Είσαι όμως η πιο τυχερή»
H Γιουνάιτεντ στέλνει τον Γκρίνγουντ… σούμπιτο στην Ιταλία
Ρώσος δημοσιογράφος «έλιωσε» στα γέλια στην εκτέλεση πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (vid)
Έγραψε ιστορία ο Νόιερ – Περισσότερα clean sheets από κάθε άλλον στο Champions League (stats)
«Η Μπαρτσελόνα κινείται μυστικά για την απόκτηση του Ντιμπάλα»
Αντσελότι: «Μας πίεσε πολύ η Σίτι, δεν θα πεθάνει ποτέ η Ρεάλ Μαδρίτης»
H UEFA… ζει και αναπνέει για το σενάριο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαπέ
Λίβερπουλ: Στο Λονδίνο ο παιχταράς που θα διαδεχθεί τον Σαλάχ
Τα δύο παιδικά λάθη του Σάκα στο φινάλε του Μπάγερν – Άρσεναλ (vid)
Ρόντρι: «Είδα μόνο μια ομάδα στο γήπεδο, έπρεπε να περάσει η Σίτι»
Μπέλινγχαμ: «Δεν υπάρχει πίεση, ευθύνη και ευλογία να παίζεις για τη Ρεάλ Μαδρίτης»
Σίτι – Ρεάλ: Βασιλική εκδίκηση, αποκαθήλωση της πρωταθλήτριας Ευρώπης! (vid)
Στα ημιτελικά η Μπάγερν στο καναβάτσο η Άρσεναλ! (vid)
Μίλαν

Ζλάταν η επιστροφή και η Μίλαν… στην κορυφή! (vid)

Η Μίλαν πήρε την νίκη στο ντέρμπι κόντρα στην Λάτσιο και... έμεινε στην κορυφή της Serie A με την αύρα του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς!

Η Μίλαν πήρε μια σπουδαία νίκη στο Σαν Σίρο κόντρα στην Λάτσιο με 2-0! «3 στα 3» για τους ροσονέρι που βρίσκονται στην κορυφή με 9 βαθμούς, στους 6 έμειναν οι Ρωμαίοι. Επιστροφή με γκολ για τον Ζλάταν…

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι… διστακτικές στα πρώτα λεπτά. Οι γηπεδούχοι είχαν μια κάποια υπεροχή, όμως σε καμία περίπτωση δεν κατάφεραν να αιφνιδιάσουν την ομάδα του Σάρι.

Μάλιστα, η πρώτη καλή φάση του παιχνιδιού ανήκει στην Λάτσιο, με τον Σάβιτς να μην μπορεί να κερδίσει τον γκολκίπερ των ροσονέρι στο 17΄. Στο 25΄ο Μπραχίμ Ντίαζ δέχθηκε ένα μαρκάρισμα εντός περιοχής και οι άνθρωποι της Μίλαν φώναξαν για πέναλτι.

Ωστόσο, μετά και από την χρήση του VAR ο ρέφερι αποφάσισε να… δώσει συνέχεια στο παιχνίδι. H ομάδα του Στέφανο Πιόλι προσπάθησε να βρει το γκολ πριν την λήξη του ημιχρόνου και τα κατάφερε!

Στο 45΄ο Ρέμπιτς βρήκε τον Λεάο μέσα στην περιοχή με τον τελευταίο να… είναι ανενόχλητος και να σκοράρει εύκολα για το 1-0! Μάλιστα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Μίλαν κέρδισε πέναλτι με τον Κεσιέ να αναλαμβάνει την εκτέλεση, αλλά να μην στέλνει την μπάλα στα δίχτυα! Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους για να πάνε με αέρα δύο τερμάτων στα αποδυτήρια!

Τέτοιο Instagram έχεις ξαναδεί; Πάμε στοίχημα όχι! Οι… εικόνες μιλάνε από μόνες τους!  Μίλαν

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λάτσιο…ήθελε να βρει άμεσα το γκολ της ισοφάρισης, όμως η αμυντική λειτουργία των Μιλανέζων πήρε άριστα στα πρώτα λεπτά και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τους Ρωμαίους.

Όσο περνούσαν τα λεπτά η ομάδα του Σάρι… άφηνε ολοένα και περισσότερα κενά στην άμυνα, καθώς ήταν πίσω στο σκορ και έψαχνε απεγνωσμένα το γκολ. Στο 60′ ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και μέσα σε δύο λεπτά έχασε μια τεράστια ευκαιρία για το 2-0!

Ο Σουηδός σούπερ σταρ όμως κατάφερε να σημειώσει το γκολ στο 67′ όταν και μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια των “ροσονέρι” έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα για  το 2-0!

Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε με την Λάτσιο να… εμφανίζεται κατώτερη των περιστάσεων και την Μίλαν να παίρνει ένα εύκολο τρίποντο.