Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Τότεναμ: Νέο «πλήγμα» ενόψει του ντέρμπι με την Άρσεναλ!

Απόλυτη κυρίαρχος στη Βαρκελώνη η Μπάγερν! (vid)

Η Μπάγερν Μονάχου «έπνιξε» την Μπαρτσελόνα μέσα στο «Καμπ Νου», νικώντας τη με 3-0 για την πρεμιέρα του φετινού Champions League.

Η Μπαρτσελόνα ακόμη δεν έχει ξεπεράσει το κάζο που είχε δεχτεί από την Μπάγερν Μονάχου πριν 13 μήνες με το 8-2. Στο ίδιο γήπεδο, στο «Καμπ Νου», οι Βαυαροί εμφανίστηκαν αποφασισμένοι να πάρουν άλλο ένα διπλό. Όπως και έπραξαν με σχετική άνεση μάλιστα νικώντας με 3-0 και μπήκαν με το δεξί στους ομίλους του Champions League.

Η Μπάρτσα έπαιξε πραγματικά σαν μικρή ομάδα μπροστά στον κόσμο της. Κατάντησε εύκολη λεία για τους πρωταθλητές Γερμανίας. Έρμαιο στις ορέξεις τους. Μάλιστα, δεν είχε κανένα (!) σουτ εντός εστίας του Νόιερ! Με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να σκοράρει δυο γκολ, ενώ ο Μίλερ άνοιξε το σκορ. Δυο δοκάρια για τους Γερμανούς που και στις δυο περιπτώσεις αμέσως μετά σκόραραν.

Οι φιλοξενούμενοι απέκτησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και δεν τον έχασαν ποτέ. Αυτοί δημιούργησαν τις πρώτες ευκαιρίες, με τους Σανέ στο 19′ και τον Μουσιάλα στο 27ο λεπτό. Στο 33′ ο Τόμας Μίλερ σκόραρε το πρώτο τέρμα της Μπάγερν. Δοκίμασε το σουτ από τα 30 μέτρα, η μπάλα κόντραρε στον Έρικ Γκαρσία και κατέληξε στα δίχτυα του Τερ Στέγκεν για το 0-1. Μπάγερν

Δεν σταμάτησε η Μπάγερν…

Ο Σανέ έχασε ξανά ευκαιρία έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, με χαμηλό σουτ το οποίο έπιασε ο Τερ Στέγκεν. Ο Γερμανός τερματοφύλακας όμως, δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα στο δεύτερο γκολ της Μπάγερν. Ο Μουσιάλα σούταρε σημαδεύοντας το δοκάρι και έδωσε ασίστ με… σπόντα στον Λεβαντόφσκι που έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα με προβολή.

Κάπως έτσι απλοποιήθηκαν τα πράγματα για την ομάδα του Νάγκελσμαν. Η οποία στο 85ο λεπτό τελείωσε τη δουλειά, ξανά με σκόρερ τον «Λέβα». Αυτή τη φορά ήταν ο Γκνάμπρι που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι για να έρθει ο Πολωνός στράικερ και να τη στείλει στο πλεκτό για το τελικό 3-0.