Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Europa League

Τρικυμία στην Σέλτικ, δέχθηκε 4 γκολ σε 21 λεπτά!

Η Άμυνα της Σέλτικ σάστισε για ένα εικοσάλεπτο κόντρα στην Μπέτις και η ποινή της ήταν τέσσερα γκολ στο κεφάλι από τους Ισπανούς

Σεμινάρια κακή άμυνας παρέδωσε η Σέλτικ με αντίπαλο την Ρεάλ Μπέτις στο Europa League. Αν και οι Σκωτσέζοι προηγούνταν με 0-2, μέσα σε μόλις 21 λεπτά δέχθηκαν τέσσερα γκολ από τους Ισπανούς και τελικά ηττήθηκαν με 4-3.

Τα περσινά προβλήματα της Σέλτικ παραμένουν για τα καλά στην αγωνιστική εικόνα των «κελτών». Αυτή τη φορά, μέσα σε μόλις 21 λεπτά, η Μπέτις έκανε… σουρωτήρι την εστία της, παραβιάζοντας την σε τέσσερις διαφορετικές περιπτώσεις. Κάτι που όπως είναι φυσικό να αντιληφθεί κάποιος απέφερε και την ήττα στην ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου.

Άμυνα με τα… μάτια από την Σέλτικ!

Για 30 λεπτά στην Ανδαλουσία και το «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» μόνο η Σέλτικ πάταγε στο χορτάρι. Με τα γκολ των Αγέτι (15′) και Γιουράνοβιτς (27′) οι «κέλτες» ήταν έτοιμοι για ένα ξεκούραστο βράδυ. Η ομάδα του εορτάζοντα Μαουρίτσιο Πελεγκρίνι πολύ γρήγορα έβγαλε «ξινή» την χαρά των Σκοτσέζων.

Χουάν Μιράντα και Χουάνμι μέσα σε 3 λεπτά ισοφάρισαν πολύ γρήγορα και προσγείωσαν ανώμαλα τους φιλοξενούμενους.. Το τρίλεπτο που μεσολάβησε από το 0-2 για το 2-2, δεν ήταν το γρηγορότερο που είχαν οι γηπεδούχοι. Αυτό διότι στο δεύτερο ημίχρονο, μέσα σε μόλις 2 λεπτά πέτυχαν ακόμα 2 γκολ!

Με την έναρξη του δεύτερου μισού, η Μπέτις βρήκε πολύ γρήγορα ακόμα δύο γκολ. Ο Μπόρχα Ιγκλέσιας στο 51′ έκανε την ολική ανατροπή του σκορ, με τον Χουάνμι (53′) να μπαίνει πάλι στην λίστα των σκόρερ. Αυτό ήταν το τέταρτο γκολ σε 21 λεπτά για την Μπέτις, η οποία όταν ανέβασε στροφές εξέθεσε την ελαττωματική Σέλτικ.