Επίσημο: Μπαρτσελόνα και Τσάβι μαζί για άλλη μια σεζόν
Αντσελότι για Τσάβι: «Πήρε τη σωστή απόφαση, έχει κάνει δουλειά στην Μπαρτσελόνα»
Η παραμονή του Τσάβι στέρησε από την Μπαρτσελόνα μια νέα… σούπερ αρχή
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Μπάγερν Μονάχου

Άσπλαχνη Μπάγερν με 7 γκολ στην βραδιά του Λέβα! (vid)

Απόλυτη Βαυαρική κυριαρχία επικράτησε στο Μόναχο, με την Μπάγερν να διαλύει με 7-0 την νεοφώτιστη ομάδα της Μπόχουμ!

Την επέλαση της στην Γερμανία συνεχίζει η Μπάγερν, συντρίβοντας αυτή τη φορά την Μπόχουμ με 7-0. Οι Βεστφαλοί δεν κατάφεραν να αντισταθούν στην πρωταθλήτρια της Bundesliga και το κοντέρ ξέφυγε πάρα πολύ…

Πρώτο ημίχρονο με υπογραφή Σανέ η Μπάγερν!

Πολύ δύσκολο έργο κόντρα στην Μπάγερν ήξερε πως θα έχει η Μπόχουμ. Η νεοφώτιστη ομάδα της Bundesliga, δεν άργησε να καταλάβει πως το σκορ μπορούσε να ξεφύγει πολύ εύκολα με αντίπαλο τους πρωταθλητές. Μόλις στο 17′ ο Σανέ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με άπιαστη εκτέλεση φάουλ.

Πριν καλά-καλά καταλάβει τι την χτύπησε, η Μπόχουμ δέχθηκε ακόμα ένα γκολ. Δέκα λεπτά αργότερα από το δικό του γκολ, ο Σανέ μοίρασε και ασίστ, αυτή τη φορά στον Κίμιχ. Πέντε λεπτά μετά ήταν η σειρά του Γκνάμπρι να «χτυπήσει» και να κάνει το 3-0 για την ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν.

Η Μπάγερν κατάφερε να πετύχει ακόμα ένα γκολ πριν την ανάπαυλα, με τον Λάμπροπουλο να σκοράρει από λάθος στην δικιά του εστία. Ο Έλληνας αμυντικός προσπαθώντας να ανακόψει την πορεία της μπάλας, είχε την ατυχία να βρει την λάθος εστία. Με το 4-0 να οδηγεί τις δύο ομάδες στο ημίχρονο, υπήρχαν ελάχιστες πιθανότητες για κάτι καλό από την Μπόχουμ.

Θρυλικό ρεκόρ Λεβαντόφσκι με Βαυαρική υπογραφή

Το μαρτύριο των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε για ακόμα 45 λεπτά. Ο συνήθης ύποπτος, Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι δεν ήταν δυνατόν να λείπει από τους σκόρερ, κάτι που «διόρθωσε» στο 61ο λεπτό. Τέρμα το οποίο κατέρριψε το ρεκόρ του Γιούπ Χάινκες και του Γκερντ Μίλερ για τα περισσότερα συνεχόμενα παιχνίδια με γκολ. Από τα 12 των δύο προαναφερθέντων, ο Πολωνός έφτασε πλέον στα 13!

Θέλοντας να κλέψει λίγη δόξα από τον συμπαίκτη του, ο Κίμιχ σκόραρε για δεύτερη φορά στο 65′ Το παράδειγμα του οποίο ακολούθησε και ο Τσούπο-Μοτίνγκ (79′). Ο Μίλερ πέτυχε και αυτός από ένα γκολ στο 87ο λεπτό, όμως ο VAR το ακύρωσε ως οφσάιντ, βάζοντς τέλος στον εφιάλτη της Μπόχουμ.