Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Ολιμπίκ Λυών

Όταν σιωπούν οι Big3 μιλάει ο Ικάρντι (vid)

Με το γκολ του Μάουρο Ικάρντι στο 93' η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε το ντέρμπι με την Λιόν (2-1) και πανηγύρισε σπουδαία νίκη στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Άλλο ένα παιχνίδι που η πανίσχυρη Παρί Σεν Ζερμέν παρουσιάστηκε νωθρή και μπερδεμένη. Οι Παριζιάνοι τα βρήκαν σκούρα κόντρα στη Λιόν όμως για καλή τους τύχη βρήκαν τη λύση. Χρυσός σκόρερ για την ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο ο Μάουρο Ικάρντι. Νίκη με ανατροπή για την Παρί (2-1) και παραμονή στην κορυφή της βαθμολογίας. Πακετά το γκολ για τη Λιόν, μείωσε με πέναλτι ο Νέιμαρ.

Σπουδαίο παιχνίδι στο Παρίσι με την Παρί Σεν Ζερμέν να υποδέχεται την Λιόν στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο ήθελε μετά την ισοπαλία στο Βέλγιο με την Μπριζ να επιστρέψει στις νίκες. Ωστόσο και η αποψινή αποστολή της παρέας του Μέσι μόνο εύκολη δεν ήταν. Οι Παριζιάνοι τα βρήκαν μπαστούνια απέναντι στην ομάδα του Πέτερ Μπος.

Η Λιόν στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να περιορίσει κατά πολύ τους κινδύνους. Ο Λιονέλ Μέσι ήταν ουσιαστικά ο μόνος παίκτης της Παρί που διασώθηκε στο πρώτο ημίχρονο από πλευράς γηπεδούχων. Ο Αργεντινός σούπερ σταρ είχε δύο ευκαιρίες να πετύχει το πρώτο του γκολ με την νέα του ομάδα. Μία σε χαμένο τετ α τετ και άλλη μία στο 36′. Το εκπληκτικό χτύπημα φάουλ που επιχείρησε κατέληξε στη συμβολή των δοκαριών.

Ικάρντι ο λυτρωτής

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι άναψε! Στο 54′ η Λιόν έβαλε… βόμβα στο παιχνίδι. Ιδανική αντεπίθεση από πλευράς φιλοξενούμενων. Η μπάλα έφθασε στον Πακετά με τον Βραζιλιάνο να πλασάρει σωστά τον Ντοναρούμα γράφοντας το 0-1.

Η αντίδραση από πλευράς Παρί ήρθε 12 λεπτά αργότερα. Οι Παριζιάνοι κέρδισαν πέναλτι με τον Νειμάρ να αναλαμβάνει την εκτέλεση γράφοντας με ψυχραιμία το 1-1. Το τελευταίο μισάωρο βρήκε και τις δύο ομάδες να κυνηγούν το γκολ της νίκης. Τελικά αυτό ήρθε στο τέλος και ήρθε από την πλευρά των Παριζιάνων. Δράστης και λυτρωτής παράλληλα για την ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο ο Μάουρο Ικάρντι. Ο Αργεντινός μπήκε στο παιχνίδι ως αλλαγή και έκανε τη διαφορά για την ομάδα του. Με κεφαλιά κέρδισε τον Λόπες και χάρισε σπουδαία νίκη στην Παρί.