Η Ντόρτμουντ έγραψε ιστορία: Πέντε γερμανικές ομάδες στο επόμενο Champions League
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Η μάχη των «Κέρβερων» (vid)
Εδώ να μείνεις: Η Ρεάλ Μαδρίτης αποφάσισε την παραμονή του Μόντριτς
Η Ρεάλ έκανε πραγματικότητα τον… εφιάλτη του Τούχελ! (pic & vid)
Η Ίντερ θέλει να κάνει δικό της το «διαμάντι» της Σκωτίας!
Ρεάλ Μαδρίτης

Πω, πω μια… ανατροπή η Ρεάλ – Στην κορυφή η “βασίλισσα” (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε μια επική ανατροπή επί της Βαλένθια και με "δράστες" τους Βινίσιους και Μπενζεμά επικράτησε με 2-1 της Βαλένθια!

Η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε μια σπουδαία νίκη με 2-1 επί της Βαλένθια εκτός έδρας με την ομάδα του Αντσελότι να κάνει μια… φοβερή ανατροπή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης! Πλέον η “βασίλισσα” είναι μόνη πρώτη στην κορυφή της La Liga! Μεγάλος πρωταγωνιστής για μια ακόμα φορά για τη Ρεάλ ο Βινίσιους. Σκόραρε ξανά ο Μπενζεμά.

Στο πρώτο ημίχρονο καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να πάρει το πάνω χέρι. Επιπλέον η Βαλένθια… δεν είχε την τύχη με το μέρος της καθώς προχώρησε σε δύο αναγκαστικές αλλαγές, καθώς οι Κορέια και Σολέρ, βγήκαν εκτός αγωνιστικού χώρου. Ενώ και οι Μαδριλένοι έχασαν τον Καρβαχάλ με τον Βάσκεθ να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 43΄ είχαμε την μία και πραγματική καλή ευκαιρία στο πρώτο 45λεπτο με τον Γκάμπριελ να να μην μπορεί να κερδίσει τον Κουρτουά. Οι πολλές αλλαγές και οι συνεχόμενες διακοπές στο ματς δεν βοήθησαν τις δύο ομάδες στο πρώτο μέρος…

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να… αιφνιδιάσουν με το “καλημέρα” με τον Γκέδες να απειλεί τον Κουρτουά στο 50΄.

Φαινόταν πως η Βαλένθια είχε μπει πιο ορεξάτη και αυτό… έπιασε απροετοίμαστη τη Ρεάλ! Sto 65΄ο Ντούρο με ένα απίθανο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, με την άμυνα της Ρεάλ να είναι… απούσα στην συγκεκριμένη φάση.

Και ενώ όλα έδειχναν πως η Βαλένθια θα πάρει μια νίκη… όλα ανατράπηκαν μέσα σε τρία λεπτά! Στο 86′ ο Βινίσιους έκανε το 1-1 και… κάπου εκεί άλλαξαν τα δεδομένα.

Στο 88΄ο Μπενζεμά εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων και ο Μπενζεμά από κοντά έγραψε το 2-1 με την βασίλισσα να κάνει την ολική ανατροπή. Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα με τα χαμόγελα να είναι… πολλά στη Ρεάλ!