Μόντριτς: «Ο Μπενζεμά αξίζει τη φετινή χρυσή μπάλα»
Ο Αρτέτα εξήγησε τι πήγε στραβά κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας
Ο Κλοπ ανακάλεσε τις βαριές κουβέντες για Ατλέτικο και Σιμεόνε
Γιουβέντους

Ο Ντιμπάλα σκόραρε αυτή την ομορφιά και μετά τραυματίστηκε (vid)

Με ένα υπέροχο τέρμα, ο Πάουλο Ντιμπάλα άνοιξε το σκορ για τη Γιουβέντους στην εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο τη Σαμπντόρια.

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Serie A, η Γιουβέντους υποδέχτηκε τη Σαμπντόρια στο στάδιο «Αλλιάνζ».

Η Γιουβέντους μπήκε δυναμικά στην αναμέτρηση επιχειρώντας να βρει ένα γρήγορο γκολ.

Αυτό ακριβώς βρήκε στο 10ο λεπτό. Μετά από μία φάση διαρκείας, η μπάλα στρώθηκε στο αριστερό του Ντιμπάλα έξω από την περιοχή και ο Αργεντίνος με άψογο τελείωμα έγραψε το 1-0.

Ο Ντιμπάλα βρισκόταν σε δαιμονιώδη φόρμα και θα μπορούσε να μετράει και 2 ασίστ στα επόμενα 4 λεπτά. Ωστόσο, τόσο ο Κιέζα στο 12΄όσο και ο Μοράτα στο 14΄αστόχησαν από ευνοϊκή θέση.

Δυστυχώς, όμως, ο Αργεντίνος τραυματίστηκε στο 20ο λεπτό και αποχώρησε με δάκρυα στα μάτια κατά την αποχώρησή του.