Η αστεία δικαιολογία του Άντονι : «Για αυτό έκανα την χειρονομία στην Κόβεντρι!»
ΕΠΙΣΗΜΟ: Για πάντα στην Άστον Βίλα ο Έμερι – Υπέγραψε νέο τρελό συμβόλαιο! (vid)
Αντεπίθεση Τεν Χαγκ: «Ντροπή σας! Ναι ρε, πειράζει που πανηγυρίσαμε;» (vid)
Μπαρτσελόνα: Τα τρία «μεγάλα» ονόματα για τον πάγκο – Έτσι πάει για… αυτοκρατορία!
Ο Τσαλχάνογλου έβαλε τα κλάματα για το Scudetto της Ίντερ μέσα στο Σαν Σίρο (vid)
Μπαρτσελόνα: Στέλνει στην έξοδο τον Αραούχο με… τρόπο
Πήρε ανάποδες ο Μαρινάκης και μηνύει τον Γκάρι Νέβιλ
Μπάγερν Μονάχου

Αυτή η Μπάγερν δεν κουράζεται να ρίχνει… πεντάρες! (vid)

Η Μπάγερν Μονάχου έκανε πάρτι κόντρα στην Ντιναμό Κιέβου επικρατώντας με 5-0 των Ουκρανών! Απόλυτος πρωταγωνιστής... ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι!

Το δύο στα δύο πέτυχε η Μπάγερν Μονάχου στην φάση των ομίλων του Champions League! Οι Βαυαροί επικράτησαν εύκολα με 4-0 της Ντιναμό Κιέβου εντός έδρας και είναι μόνοι πρώτοι στην κορυφή της βαθμολογίας!

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, η Μπάγερν Μονάχου έδειξε πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση. Η ομάδα του Νάγκελσμαν “πάτησε” από το πρώτο λεπτό τους αντιπάλους της και έχανε την μία ευκαιρία μετά την άλλη.

Στο 12΄με… δράστη τον συνήθης ύποπτο, Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, η Μπάγερν πήρε το προβάδισμα. Οι Βαυαροί κέρδισαν πέναλτι και ο Πολωνός ευστόχησε για το 1-0! Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 27΄ο Μίλερ βρήκε τον Λεβαντόφσκι και ο έμπειρος επιθετικός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0 “κλειδώνοντας” το τρίποντο για την ομάδα του…

Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου με τους γηπεδούχους να κάνουν πάρτι και τους Ουκρανούς να μην… εμφανίζονται!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάγερν Μονάχου κατέβασε ταχύτητα, ωστόσο δεν έδωσε κανένα δικαίωμα στην Ντιναμό για να… ελπίζει! Στο 67΄ο Γκνάμπρι με ωραία προσπάθεια έγραψε το 3-0 και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη των Γερμανών.

Ο Σανέ στο 74΄με μια… σέντρα-σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Ντιναμό Κιέβου! Ούτε ο ίδιος ο… ποδοσφαιριστής δεν το πίστευε, καθώς ήθελε να κάνει σέντρα.

Από εκείνη την στιγμή και μετά η ομάδα του Νάγκελσμαν κατέβασε για τα.. καλά ρολά και απλά περίμενε να λήξει μια ακόμα νικηφόρα για αυτήν αναμέτρηση. Ενδεικτικό πως στα τελευταία λεπτά ο κόουτς των πρωταθλητών Γερμανίας έβγαλε από τον αγωνιστικό χώρο τους Λέβα, Σανέ και Γκορέτζκα για να τους δώσει ανάσες.

Ο Τσούπο-Μότινγκ στο 87′ με ωραία γκολ… έβαλε το κερασάκι στην τούρτα γράφοντας το τελικό 5-0!