Σίτι – Ρεάλ: Βασιλική εκδίκηση, αποκαθήλωση της πρωταθλήτριας Ευρώπης! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Ο Ντε Μπρούιν «χτυπά» και επαναφέρει τις ισορροπίες! (vid)
Μπάγερν – Άρσεναλ: Κεφαλιά… δυναμίτης του Κίμιχ και 1-0! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Λογομαχία Γκρίλις με Βινίσιους για… θέατρο του Άγγλου! (vid)
Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Μπαρτσελόνα: Στα… τάρταρα τα αποδυτήρια μετά τον αποκλεισμό από την Παρί!
Μίλαν

Ο Πιόλι έβραζε με τη διαιτησία μετά την ήττα

Έντονα παράπονα από τον διαιτητή της αναμέτρησης είχε ο προπονητής της Μίλαν, Στέφανο Πιόλι, μετά την ήττα με 2-1 από την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Η Μίλαν αγωνίστηκε για πρώτη φορά σε εντός έδρας ματς Τσάμπιονς Λιγκ μετά από 4 χιλιάδες μέρες. Οι φίλοι των «ροσονέρι» δημιούργησαν μία απίστευτη ατμόσφαιρα αλλά είδαν την ομάδα τους να χάνει με σκληρό τρόπο.

Ειδικότερα, η ομάδα του Στέφανο Πιόλι προηγήθηκε νωρίς με τον Λεάο. Ωστόσο, στο 29o λεπτό έμεινε με 10 παίκτες μετά από 2η κίτρινη κάρτα στον Φρανκ Κεσί. Με 10 παίκτες, οι γηπεδούχοι είχαν οχυρωθεί πίσω και κρατούσαν τη νίκη μέχρι το 84ο λεπτό. Μία αμυντική αδράνεια, όμως, έδωσε την ευκαιρία στον Γκριζμάν να σκοράρει.

Στις καθυστερήσεις του ματς, ένα αυστηρό πέναλτι κατά του Καλούλου έδωσε την ευκαιρία στον Σουάρεζ να διαμορφώσει το τελικό 2-1.

Τσέκαρε από εδώ το Instagram μας που είναι… βασιλικό!

Πιόλι για διαιτητή: «Δεν ήταν η καλύτερη του μέρα»

Μετά το τέλος του αγώνα, ο Στέφανο Πιόλι καταλόγισε ευθύνες στον διαιτητή για το τελικό αποτέλεσμα. Ωστόσο, έκανε λόγο και για έλλειψη συγκέντρωσης των παικτών του που οδήγησε στην ήττα.

«Δε νομίζω ότι ήταν η καλύτερη μέρα του διαιτητή και τιμωρηθήκαμε για αυτό. Η αριθμητική υπεροχή μας ανάγκασε να παίξουμε ένα διαφορετικό είδους παιχνίδι. Όταν ήμασταν 11 εναντίον 11 ήμασταν καλύτεροι. Είναι κρίμα, διότι βρεθήκαμε κοντά στο θετικό αποτέλεσμα. Λυπούμαστε που δεν τα καταφέραμε» ανέφερε αρχικά.

Στη συνέχεια πρόσθεσε: «Δεν ήταν μόνο το πέναλτι και η κόκκινη κάρτα, κάθε απόφαση 50-50 δινόταν υπέρ της Ατλέτικο. Με λίγο περισσότερη συγκέντρωση, όμως, ειδικά στο γκολ της ισοφάρισης, θα μπορούσαμε ακόμα να είχαμε πάρει τη νίκη. Μας έλειπε κάτι λίγο, είναι κρίμα».

Ο Στέφανο Πιόλι, πάντως, έδειξε να συνεχίζει να πιστεύει στην πρόκριση.

«Δεδομένου ότι είχαμε χάσει το πρώτο ματς, θα ήταν πολύ σημαντικό ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Ατλέτικο. Δεν ήταν όμως και καθοριστικό. Έχουμε ακόμα 12 πόντους να διεκδικήσουμε. Θέλουμε να παίξουμε στο Τσάμπιονς Λιγκ για να κερδίσουμε όχι να συμμετάσχουμε.