Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Γεμάτος νεύρα ο Κριστιάνο – Κλότσησε στο ψαχνό τον Τζόουνς (vid)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έβγαλε τα νεύρα του πάνω στον Κέρτις Τζόουνς, βλέποντας τη Γιουνάιτεντ να χάνει με 4-0 από τη Λίβερπουλ στο ημίχρονο.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ζει έναν εφιάλτη στο «Ολντ Τράφορντ» καθώς χάνει με 4-0 από τη Λίβερπουλ ήδη στο πρώτο ημίχρονο.  Αυτή η εικόνα προκάλεσε τον έντονο εκνευρισμό του Κριστιάνο Ρονάλντο. Ας το πάρουμε, όμως, από την αρχή.

Οι «κόκκινοι» σφυροκοπούν τους «κόκκινους διαβόλους», με τον Σαλάχ να μετράει 2 γκολ και τους Κεϊτά και Ζότα από 1.

Η άμυνα των γηπεδούχων «πελαγοδρομεί» και η συνολική αμυντική λειτουργία έχει εκτεθεί από την ταχύτητα και την ένταση της ομάδας του Κλοπ.

Στο μεταξύ, η Γιουνάιτεντ επιθετικά αν και έχει βρει ορισμένα σουτ, δεν έχει καταφέρει να απειλήσει σημαντικά τον Άλισον. Έτσι, προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Κριστιάνο ξέσπασε και έβγαλε όλα τα νεύρα του πάνω στον Κέρτις Τζόουνς. Συγκεκριμένα, σε μία μονομαχία και με τον διαιτητή να έχει σφυρίξει ήδη, κλότσησε με μανία τη μπάλα που βρισκόταν στα πόδια του Άγγλου μέσου.

Έτσι, προκλήθηκε μία μίνι σύρραξη αλλά σύντομα οι ψυχραιμότεροι επενέβησαν για ηρέμησαν τα πνεύματα.