Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
O Κόντε θέλει την μεγάλη επιστροφή στην Τσέλσι!
Μαρτύρησε τον Ζιρού ο προπονητής του: «Φεύγει για MLS»
Νέος θρίαμβος της Ρεάλ Μαδρίτης: Έπεισε τον Κρόος να πάρει τη μεγάλη απόφαση!

Εκτός εαυτού η Σίτι, ήττα ολκής από την Κρίσταλ Πάλας! (vid)

Η Μάντσεστερ Σίτι υπέστη απρόσμενη ήττα εκτός προγράμματος από την Κρίσταλ Πάλας δείχνοντας ότι βρίσκεται σε κακό φεγγάρι.

Mέσα σε λίγες ημέρες η Μάντσεστερ Σίτι υποχρεώθηκε σε δυο ήττες. Μετά τον αποκλεισμό από το EFL Cup από τη Γουέστ Χαμ, οι πρωταθλητές είδαν την Κρίσταλ Πάλας να αλώνουν το «Έτιχαντ»! Η ομάδα του Πατρίκ Βιεϊρά ήταν αποτελεσματική και εκμεταλλεύτηκε όλες τις καταστάσεις που της παρουσιάστηκαν. Για δεύτερη φορά τα τελευταία τέσσερα χρόνια, η Πάλας φεύγει με διπλό από το Μάντσεστερ. Την άλλη φορά, πρόπερσι, η Σίτι είχε χάσει το πρωτάθλημα από τη Λίβερπουλ.

H φιλοξενούμενη ομάδα ευτύχησε να προηγηθεί με τον Ζαχά στο έκτο λεπτό της συνάντησης. Ο Κάλαχερ τον βρήκε μέσα στην περιοχή του Έντερσον και ο επιθετικός της Πάλας έκανε το 1-0. Ο Ρόντρι λίγο αργότερα είδε τον Γκουάιτα να αποκρούει την προσπάθειά του. Η Σίτι είχε άλλη μια ευκαιρία για ισοφάριση στο 31′, με τον Ζεσούς να τη σπαταλά.

Η αποβολή του Λαπόρτ στοίχισε στη Σίτι

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου συνέβη το γεγονός που έκρινε σε μεγάλο βαθμό την έκβαση του αγώνα. Ο Εμερίκ Λαπόρτ με μια αυστηρή κόκκινη κάρτα άφησε τους συμπαίκτες του χωρίς τη βοήθειά του. Στην επανάληψη ο Γκρίλις βρήκε τον Ρόντρι με μια ωραία μπαλιά, αλλά ο Ισπανός μέσος απέτυχε να σκοράρει ξανά.

Στο 60ό λεπτό ο Ζεσούς πέτυχε γκολ το οποίο όμως δεν μέτρησε. Κάπως έτσι τα πράγματα έδειξαν ότι θα πήγαιναν στραβά για τη Σίτι του Πεπ Γκουαρντιόλα. Για να έρθει ο Κάλαχερ να τελειώσει τη δουλειά για την Πάλας που ανέβηκε στη 13η θέση της βαθμολογίας. Οι Πολίτες είναι τρίτοι, πέντε βαθμούς μακριά από την πρωτοπόρο Τσέλσι.