Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»

Η μπάλα στον… Ντιμπάλα και η Γιουβέντους πετάει! (vid)

Ο Ντιμπάλα πήρε στις πλάτες του τη Γιουβέντους κόντρα στη Ζενίτ, με τους «μπιανκονέρι» να περνούν το εμπόδιο της Ζενίτ με 4-1!

Μέσα από μια ηγετική εμφάνιση του Πάουλο Ντιμπάλα, η Γιουβέντους κατάφερε να θριαμβεύσει με 4-1 της Ζενίτ. Δύο γκολ και μια ασίστ από τον Ντιμπάλα, ο οποίος ήταν πολύ αποφασισμένος. Κορυφή στον όμιλο με 4/4 για τους «μπιανκονέρι» που στην Ευρώπη δεν… τραβούν χειρόφρενο.

Καλύτερη στο πρώτο μέρος αλλά και… άτυχη η Γιουβέντους!

Το συνεχόμενο ντεφορμάρισμα μέσα στην περασμένη εβδομάδα ήταν καταστρεπτικό για τη Γιουβέντους. Οι δύο ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια κατέστρεψαν ό,τι προσπαθούσε να χτίσει μέσα σε έναν μήνα η «βέκια σινιόρα». Γνωρίζοντας πως τα περιθώρια πλέον είναι πολύ στενά, οι Ιταλοί ήθελαν οπωσδήποτε τη νίκη κόντρα στη Ζενίτ. Και από πολύ νωρίς ξεκίνησε ο «βομβαρδισμός» στη ρώσικη εστία.

Ο Μπερναντέσκι ξεκίνησε πρώτος στο 8′ βλέποντας τον τερματοφύλακα να λέει «όχι», ενώ ένα λεπτό αργότερο ο Ντιμπάλα ηττήθηκε από το αριστερό δοκάρι. Με την τρίτη τελικά, η τύχη χαμογέλασε στην ομάδα του Τορίνο. Πάλι με δράστη τον Αργεντίνο επιθετικό, η Γιούβε άνοιξε το σκορ.

Πριν καν συμπληρωθεί το εικοσάλεπτο ο Ντιμπάλα είχε πάλι μεγάλη ευκαιρία, όμως σούταρε ψηλά άουτ. Και κάπου εκεί η ατυχία χτύπησε την πόρτα της Γιουβέντους. Ο Καραβάεφ από τη δεξιά πλευρά σέντραρε στην περιοχή των γηπεδούχων και ο Μπονούτσι με τυφλή κεφαλιά θέλησε να απομακρύνει. Η πορεία της μπάλας όμως ήταν τόσο περίεργη, που πήρε απότομα ύψος και προσγειώθηκε άδοξα στην εστία του Σέζνι.

Πεισμωμένη να επανακτήσει τα ηνία του σκορ, η Γιούβε πίεσε πολύ. Μπορεί ο Μοράτα να σκόραρε στο 38′, η προσπάθεια του όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Κάπως έτσι, οι δύο ομάδες κατηφόρισαν για τα αποδυτήρια, με την απόλυτη ισορροπία του σκορ να αφήνει με το παράπονο τους γηπεδούχους.

Ξέσπασε στο δεύτερο μισό!

Το δεύτερο μισό του αγώνα συνεχίστηκε από εκεί που είχε μείνει. Με τη Γιουβέντους να ψάχνει ένα γκολ και τη Ζενίτ κυρίως να προσπαθεί να αμυνθεί, Η πίεση απέδωσε καρπούς, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν πέναλτι. Αν και στην αρχική εκτέλεση ο Ντιμπάλα αστόχησε, ορθά δόθηκε επανάληψη, με τον 28χρονο να ευστοχεί.

Εκεί ήρθε η κατάρρευση της Ζενίτ, η οποία «παραδόθηκε» στη «βέκια σινιόρα». Ο Κιέζα στο 74 έκανε το 3-1, ενώ από ασίστ του Ντιμπάλα, ο Μοράτα πέτυχε και τέταρτο γκολ (82′). Στις καθυστερήσεις ο Αζμούν μείωσε σε 4-2, όμως το τελικό σκορ έφερε τη νίκη στη Γιουβέντους.