Αντσελότι: «Ποιος Μέσι; Εγώ θα έδινα την “Χρυσή Μπάλα” στον Μπενζεμά!» (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης – Λούκα Μόντριτς: Μαζί μέχρι το… τέλος!
All in από Μπαρτσελόνα για μία επίθεση χωρίς… ταβάνι με Καβάνι!
Γκουαρντιόλα: «Δεν λες και άδικο που ο Μέσι πήρε τη Χρυσή Μπάλα»
Χρυσή μπάλα: Ένα βραβείο που απαξιώνεται κάθε χρόνο και περισσότερο
Επιβεβαιώνεται ο Φερέ – Καταγεγραμμένα τα λεγόμενα του Κριστιάνο για τη Χρυσή Μπάλα (vid)
Champions League

Κορυφαίος τερματοφύλακας της αγωνιστικής ο Βλαχοδήμος, παρά την πεντάρα (pic)

Ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος συμπεριλήφθηκε στην καλύτερη ενδεκάδα της τέταρτης αγωνιστικής στο Champions League παρά το 5-2 από την Μπάγερν.

Ούτε στο Μόναχο η Μπενφίκα κατάφερε να εμποδίσει την Μπάγερν Μονάχου να σκοράρει πολύ. Αν και δέχθηκε πέντε γκολ, στην ήττα (5-2) ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος συμπεριλαμβάνεται στην κορυφαία ενδεκάδα της 4ης αγωνιστικής στο Champions League, όπως την παρουσιάζει η UEFA. Ο Έλληνας διεθνής τερματοφύλακας πάντως απέκρουσε πέναλτι του Λεβαντόφκσι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν 2-1.

Να σημειωθεί ότι ο Πολωνός διεθνής επιθετικός της Μπάγερν, έχασε πέναλτι για πρώτη φορά σε αγώνα Champions League, έχοντας ευστοχήσει και στις 14 εκτελέσεις που είχε αναλάβει πριν από το ματς της Τρίτης.