Ο Μπραντ έστειλε τον Ντέιβις για… σπίρτα και έδωσε προβάδισμα στη Ντόρτμουντ!
Απίστευτο γκολ με απευθείας… κόρνερ ο Τσαλχάνογλου! (vid)
Στο 95′ Οριγκί… και η Λίβερπουλ είναι στην κορυφή! (vid)
Πως το έχασες ρε Ζότα; – Η χαμένη ευκαιρία της… χρονιάς (vid)
Μπαρτσελόνα

Έξαλλος Ντε Γιονγκ: «Ξεχάσαμε να παίξουμε στο δεύτερο ημίχρονο» (vid)

Ο Φρένκι Ντε Γιονγκ εξέφρασε τη δυσαρέσκειά του για την εικόνα της Μπαρτσελόνα στο παιχνίδι με τη Θέλτα και την ισοπαλία με 3-3.

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι στην Ισπανία η Μπαρτσελόνα. Με τη Θέλτα αυτή τη φορά να υποχρεώνει τους «μπλαουγκράνα» σε γκέλα. Ο Ιάγο Άσπας ήταν ο υπαίτιος της ψυχρολουσίας ο οποίος σκόραρε στην τελευταία φάση πανέμορφο γκολ για το τελικό 3-3 στο «Μπαλαΐδος». Με τον Φρένκι Ντε Γιονγκ να είναι εμφανώς τσαντισμένος στη μεικτή ζώνη αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα.

Ο 24χρονος μέσος της Μπάρτσα «έκραξε» ανελέητα σε λίγες μόνο δηλώσεις. Δεν έχει άδικο σε γενικές γραμμές ο Ολλανδός άσος. Η Μπαρτσελόνα βρίσκεται σε κρίση, εν αναμονή της παρουσίασης του Τσάβι ως νέο προπονητή της.

Οι δηλώσεις του Ντε Γιονγκ:

«Ήταν ένα δυνατό χαστούκι στα μούτρα μας αυτό το παιχνίδι. Ξεχάσαμε να βγούμε για να παίξουμε στο δεύτερο ημίχρονο. Υστερούμε από προσωπικότητα. Πρόσθεσαν πέντε λεπτά που ήταν υπεραρκετά. Όταν χάνουμε, προσθέτουν δυο με τρία λεπτά καθυστερήσεων…»