Αντσελότι: «Ποιος Μέσι; Εγώ θα έδινα την “Χρυσή Μπάλα” στον Μπενζεμά!» (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης – Λούκα Μόντριτς: Μαζί μέχρι το… τέλος!
All in από Μπαρτσελόνα για μία επίθεση χωρίς… ταβάνι με Καβάνι!
Γκουαρντιόλα: «Δεν λες και άδικο που ο Μέσι πήρε τη Χρυσή Μπάλα»
Όλοι στην άκρη – Η Νιούκαστλ προσφέρει «χρυσάφι» για Βλάχοβιτς
Η Μπαρτσελόνα δίνει «γη και ύδωρ» για τα μάτια του Αντεγιέμι!
Παρί Σεν Ζερμέν

Ψυχούλα Νεϊμάρ – Αφιέρωσε το γκολ στην άτυχη Μαρίλια (vid)

Σήμερα είναι η βραδιά του Νεϊμάρ. Ο Βραζιλιάνος έχει πετύχει δύο γκολ απέναντι στην Μπορντό, τα οποία αμφότερα έχει αφιερώσει σε ένα πρόσωπο που δεν είναι πλέον στη ζωή.

H Παρί Σεν Ζερμέν συνεχίζει ακάθεκτη για τον τίτλο του πρωταθλητή στη Γαλλία. Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο προηγείται αυτή την ώρα στο ημίχρονο του αγώνα με την Μπορντό με 2-0 χάρις τα τέρματα του Νειμάρ. Ο Βραζιλιάνος επιθετικός τροφοδοτήθηκε άψογα στο 26′ από τον Κιλιάν Μπαπέ και με έξοχη προσπάθεια άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Μετά την επίτευξη του τέρματος ο Βραζιλιάνος σούπερ σταρ έτρεξε να πανηγυρίσει μαζί με τους συμπαίκτες του. Έβγαλε την μπλούζα του και εμφάνισε μια δεύτερη, η οποία είχε πάνω της αφιέρωση.

Ο Νειμάρ αφιέρωσε το γκολ στην 26χρονη Βραζιλιάνα τραγουδίστρια Μαρίλια Μεντόνσα που έχασε άδικα τη ζωή της όταν το αεροπλάνο που επέβαινε έπεσε χθες σε επαρχία της Βραζιλίας. Ο αστέρας της Παρί λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου πέτυχε ακόμη ένα γκολ.