Ο Μίλερ σκοράρει και βάζει πολύ δύσκολα στην Μπαρτσελόνα! (vid)
Γκολάρα… όνειρο από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! (vid)
Σέντρα… αριστούργημα του Μπερναρντέσκι, γκολ ο Κεν στο Τορίνο (vid)
Ντιβόκ Οριγκί, ο πιο cult… θρύλος της εποχής μας! (vid)
Προκριματικά Μουντιάλ 2022

Ορεξάτος ο Μπαπέ – «Δίμπαλο» με σβηστές μηχανές κόντρα στο Καζακστάν (vid)

Ο αστέρας της Παρί Σεν Ζερμέν και της εθνικής Γαλλίας, Κιλιάν Μπαπέ ξεκίνησε φουριόζος στο παιχνίδι κόντρα στο Καζακστάν. Δύο γκολ από τον νεαρό στο άψε σβήσε!

Δε χρειάστηκε πολύ χρόνο για να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα η Γαλλία απέναντι στους Καζάκους. Μόλις στο 6ο λεπτό της συνάντησης οι «Τροικολόρ» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ και να μπουν αμέσως σε θέση οδηγού στον αγώνα. Δράστης για την ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάν ο Κιλιάν Μπαπέ. Το αστέρι της Γαλλίας και της Παρί Σεν Ζερμέν χρειάστηκε μόλις μία επαφή.

Μπενζεμά και Ερναντέζ συνεργάστηκαν. Ο δεύτερος έφερε την μπάλα στο πέναλτι και ο Μπαπέ από κει έκανε το 1-0. Λίγα λεπτά μετά ο Μπαπέ πέτυχε ακόμη ένα γκολ. Αυτή τη φορά το έργο του ήταν πιο εύκολο. Ο Κομάν βρήκε στο 12′ τον συμπαίκτη του και εκείνος με εξουδετερωμένο τον αντίπαλο τερματοφύλακα έγραψε με πλασέ το 2-0. 21 γκολ σε 22 εμφανίσεις με το εθνόσημο για τον Γάλλο σούπερ σταρ.