«Τρέλα» στην Ατλέτικο για το… χρυσό γκολ! (vid)
To έκανε ξανά ο Κρος – Σκόραρε με μία ακόμη βολίδα (vid)
Blog Άρσεναλ: Η επίθεση αγνοείται και ο Αρτέτα καλείται να βρει λύσεις
Premier League

Συνεχίζεται η κατήφεια στη Γιουνάιτεντ – Τεσσάρα από τη Γουότφορντ! (vid)

Τα πάντα πήγαν στραβά για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ του Σόλσκιερ, που συνετρίβη με 4-1 από τη Γουότφορντ και υποχωρεί στη βαθμολογία!

Δίχως τελειωμό η κακή αγωνιστική κατάσταση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι «κόκκινοι διάβολοι» γνώρισαν βαριά ήττα από τη Γουότφορντ εκτός έδρας με 4-1 και είναι έβδομοι με 17 βαθμούς! Αν και ο Ντε Χέα προσπάθησε, εν τέλει η ολιγωρία της ομάδας του και η αποβολή του Μαγκουάιρ έπαιξαν ρόλο. Η γηπεδούχος ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι ήταν μεστή κάνοντας εξαιρετικό παιχνίδι.

Τα πράγματα για τη Γιουνάιτεντ έδειξαν να μην πηγαίνουν καλά από τα πρώτα λεπτά. Ο Σκοτ Μακτόμινεϊ έκανε άτσαλο μαρκάρισμα στην περιοχή και η Γουότφορντ κέρδισε πέναλτι. Ο Ισμαΐλα Σαρ ανέλαβε την εκτέλεση, ο Ντε Χέα απέκρουσε, αλλά ο Κίκο πήρε το… επιθετικό ριμπάουντ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Όμως, είχε μπει στην περιοχή προτού ο Σαρ εκτελέσει, συνεπώς το γκολ δεν μέτρησε και δόθηκε επανάληψη. Ο Ντε Χέα είπε όχι ξανά (!) στον Σαρ κρατώντας το μηδέν.

Αλλά, η Γιουνάιτεντ δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί αυτή τη συγκυρία. Έτσι, στο 28′ ο Τζόσουα Κινγκ άνοιξε το σκορ για τη Γουότφορντ. Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες, αλλά είτε ο Φόστερ είτε η αστοχία τους, τους εμπόδισε από το να ισοφαρίσουν. Στο 44′ ο Σαρ εξιλεώθηκε σκοράροντας μετά από ασίστ του Κίκο κάνοντας το 2-0.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube; Γιουνάιτεντ

Αντέδρασε η Γιουνάιτεντ, αλλά τα χάλασε στο τέλος

Στο πέμπτο λεπτό του 2ου ημιχρόνου, η Γιουνάιτεντ βρήκε γκολ με τον Ντόνι Φαν Ντε Μπεκ. Ο Ολλανδός που έχει αμφισβητηθεί πολύ φέτος όντας στο περιθώριο από τον Σόλσκιερ, σκόραρε έπειτα από ασίστ του Κριστιάνο Ρονάλντο. Η ομάδα του Μάντσεστερ είχε ένα τέταρτο πίεσης στα καρέ του Φόστερ, αλλά δίχως να είναι αποτελεσματική.

Τα χειρότερα ήρθαν στο 69ο λεπτό με την ανόητη αποβολή του Χάρι Μαγκουάιρ. Έκτοτε, η Γιουνάιτεντ αν και είχε δυο καλές ευκαιρίες με τον Ρονάλντο, δέχτηκε άλλα δυο γκολ. Αμφότερα στις καθυστερήσεις με τους Ζοάο Πέδρο και Εμάνουελ Ντένις, με το 4-1 να είναι το τελικός σκορ.