Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)

Ο Τζέκο «τελείωσε» τη Σαχτάρ μέσα σε έξι λεπτά! (vid)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Έντιν Τζέκο, ο οποίος σημείωσε δύο τέρματα, η Ίντερ επικράτησε εντός έδρας της Σαχτάρ με σκορ 2-0.

Είναι ο άνθρωπος της Ίντερ για φέτος. Ο Έντιν Τζέκο το καλοκαίρι άφησε τη Ρόμα για χάρη των «νερατζούρι» και όπως όλα έδειξαν αυτή η κίνηση έχει βγει και για τις δύο πλευρές μιας και ο Βόσνιος φορ δεν έχει σταματήσει να σκοράρει.

Το έκανε δις και στο εντός έδρας ματς απέναντι στη Σαχτάρ στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής του Champions League. Ο Τζέκο μέσα σε λίγα λεπτά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των Ουκρανών δύο φορές και χάρη σε εκείνον οι Μιλανέζοι επικράτησαν με σκορ 2-0.

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης η Ίντερ είχε την κατοχή της μπάλας. Οι πολλές κοντινές πάσες των Ιταλών έκαναν δύσκολη τη ζωή των φιλοξενούμενων που το μόνο που έκαναν ήταν να… κοιτάνε. Όσο περνούσαν τα λεπτά η πίεση των πρωταθλητών Ιταλίας ολοένα και αυξανόταν, αλλά, δεν μπορούσαν με τίποτα να βρουν τον τρόπο για να παραβιάσουν την εστία της Σαχτάρ.

Παρόλα αυτά το πρώτο μέρος πέρασε χωρίς να σημειωθεί κάποιο τέρμα. Αυτό φαίνεται πως δεν… άρεσε και τόσο στον Έντιν Τζέκο που είχε σκοπό να το αλλάξει άρδην. Ο Βόσνιος φορ, που είναι από τους πιο αποτελεσματικούς παίκτες της Ίντερ, έκανε το 1-0 για την Ίντερ στο 61′.

Πριν προλάβουν οι Ουκρανοί να καταλάβουν τι τους χτύπησε ο Τζέκο πανηγύριζε το δεύτερο γκολ του. Ο έμπειρος στράικερ εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την ασίστ του Πέρισιτς και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0,

Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα με την Ίντερ να παίρνει μία πολύ σημαντική νίκη!