Επίσημο: Μπαρτσελόνα και Τσάβι μαζί για άλλη μια σεζόν
Αντσελότι για Τσάβι: «Πήρε τη σωστή απόφαση, έχει κάνει δουλειά στην Μπαρτσελόνα»
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Τότεναμ

Απίστευτο κάζο της Τότεναμ κόντρα στη Μούρα

Αν δεν γνωρίζετε ποια είναι η Μούρα από την οποία ηττήθηκε η Τότεναμ, συμπάσχουμε, καθώς η σλοβένικη ομάδα με κάποιο τρόπο νίκησε με 2-1 τους «πετεινούς».

Πάνω που η Τότεναμ προσπαθεί να σηκώσει κεφάλι, έρχεται νέα ντροπιαστική ήττα στην Ευρώπη. Η σλοβένικη Μούρα (!) φιλοδώρησε με δύο γκολ τους Λονδρέζους και νίκησαν με 2-1 την ομάδα του Κόντε. Κίνδυνος ακόμα και για αποκλεισμό της αγγλικής ομάδας στην τελευταία αγωνιστική!

Αποβολή Σεσενιόν και κατρακύλα η Τότεναμ!

Οι φίλοι της Τότεναμ υποδέχθηκαν τον Αντόνιο Κόντε με την ελπίδα πως θα τους βγάλει από το αδιέξοδο. Όμως ακόμα και τώρα, μετά από περίπου έναν μήνα του Ιταλού στους «πετεινούς» η δουλειά που πρέπει να πέσει είναι πολλή. Αυτό γιατί ήττα από την Μούρα (!) ακόμα και σε αυτή την κατάσταση, δεν δικαιολογείται.

Μπορεί μέχρι σήμερα να μην είχε κερδίσει ποτέ ευρωπαϊκό παιχνίδι ομίλων. Μπορεί να ιδρύθηκε μόλις το 2012 και να είναι στην 5η θέση του πρωταθλήματος Σλοβενίας, όμως με κάποιο τρόπο κατάφερε να κερδίσει την Τότεναμ. Μόλις στο 11ο λεπτό, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Χόρβατ. Η ψυχρολουσία συνεχίστηκε με την αποβολή του Σεσενιόν μόλις δευτερόλεπτα μετά τη μισή ώρα αγώνα.

Έχοντας να κάνει πλέον πολύ δρόμο, η Τότεναμ ισοφάρισε με τον Χάρι Κέιν στο β’ μέρος όμως η γροθιά στο στομάχι ήρθε στο τελευταίο λεπτό. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαρόσα σκόραρε για το 2-1, το οποίο έβαλε σφραγίδα στην καταδίκη της Τότεναμ. Ίσως η ντροπιαστικότερη ευρωπαϊκή βραδιά στην ιστορία του συλλόγου, από την πιο αδύναμη ομάδα της νεοσύστατης διοργάνωσης.

Τρίτη στον όμιλο της, πλέον η Τότεναμ χρειάζεται μόνο τη νίκη κόντρα στη Ρεν και τη Φίτεσε να μην κερδίσει την Μούρα, για να προκριθεί στην επόμενη φάση.