Ρόντρι: «Είδα μόνο μια ομάδα στο γήπεδο, έπρεπε να περάσει η Σίτι»
Μπέλινγχαμ: «Δεν υπάρχει πίεση, ευθύνη και ευλογία να παίζεις για τη Ρεάλ Μαδρίτης»
Σίτι – Ρεάλ: Βασιλική εκδίκηση, αποκαθήλωση της πρωταθλήτριας Ευρώπης! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Ο Ντε Μπρούιν «χτυπά» και επαναφέρει τις ισορροπίες! (vid)
Μπάγερν – Άρσεναλ: Κεφαλιά… δυναμίτης του Κίμιχ και 1-0! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Λογομαχία Γκρίλις με Βινίσιους για… θέατρο του Άγγλου! (vid)
Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
«Παγώνει» το «Έτιχαντ» ο Ροντρίγκο, ΑΡΡΩΣΤΗ ενέργεια Μπέλινγχαμ! (vid)
Πλουτίζει κι άλλο ο Κριστιάνο, κέρδισε τη μάχη με τη Γιουβέντους!
Serie A

Απογοητευτική Γιουβέντους, ήττα με κάτω τα χέρια από την Αταλάντα (vid)

Για ακόμη ένα παιχνίδι, η Γιουβέντους δεν μπόρεσε να φανεί αντάξια των προσδοκιών, γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Αταλάντα.

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι η Γιουβέντους. Σε ένα ακόμη παιχνίδι τη φετινή σεζόν φάνηκε η άσχημη εικόνα της ομάδας του Τορίνο. Απογοήτευσε τους οπαδούς της οι οποίοι είδαν την ομάδα τους να χάνει με 1-0 από την Αταλάντα. Για πρώτη φορά μετά από 32 χρόνια, ο σύλλογος του Μπέργκαμο φεύγει με διπλό από την έδρα της «Γηραιάς Κυρίας». Και πλέον παραμένει στην 4η θέση της βαθμολογίας με 28 βαθμούς, επτά περισσότερους από τη Γιούβε που είναι 8η.

Ένα παιχνίδι που γρήγορα θα ξεχαστεί από άποψη θεάματος. Οι δυο ομάδες μπήκαν σαν να ήταν κουρασμένες από τις υποχρεώσεις τους στο Champions League. Με τη Γιουβέντους να είναι αυτή που έκανε την πρώτη ευκαιρία στα καρέ της Αταλάντα. Ο Ντιμπάλα στο 17ο λεπτό απέφυγε τα μαρκαρίσματα, έκανε το σουτ, αλλά ο Μούσο μπλόκαρε με άνεση.

Εννέα λεπτά αργότερα, ήρθε το 1-0 για την ομάδα του Γκασπερίνι. Ο Ντουβάν Ζαπάτα έδειξε την κλάση του για άλλη μια φορά σημειώνοντας το όγδοο φετινό του γκολ. Πλάσαρε ιδανικά τον Σέζνι και άνοιξε το σκορ. Μέχρι το ημίχρονο δεν συνέβη κάτι το ιδιαίτερο, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια.

Ακολούθησε μας και στο επίσημο κανάλι μας στο Youtube

Aνήμπορη για αντίδραση η Γιουβέντους

Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε σχεδόν το ίδιο σκηνικό. Λιγοστές ευκαιρίες, με την Αταλάντα να κρατά τις ισορροπίες στην άμυνά της και να μην αφήνει τη Γιουβέντους να δημιουργήσει κλασική φάση. Ο Ραμπιό στο 65ο λεπτό δοκίμασε την τύχη του, αλλά ο Μούσο αρνήθηκε να τον αφήσει να σκοράρει. Με τον Ντιμπάλα και τον Μοράτα σε ρηχά νερά, το σύνολο του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι δεν στάθηκε αντάξιο των προσδοκιών γενικότερα.

Ο Αργεντινός επιθετικός στις καθυστερήσεις εκτέλεσε φάουλ αλλά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι, με την μπάλα να φεύγει άουτ μετά. Πανηγύρισε σαν γκολ ο τερματοφύλάκας της Αταλάντα μετά την εξέλιξη της φάσης.