Ο Γιακουμάκης έσβησε τα αναθέματα και τις κατάρες με την πιο γλυκιά φωτογραφία (pic)
Μπαρτσελόνα: Με τον θεμέλιο λίθο της στα χαφ κόντρα στην Παρί
«Στο στόχαστρο της Σεβίλλης ο Βαγγέλης Παυλίδης»
Έσβησε το όνειρο της Λίβερπουλ για Τσάμπι Αλόνσο – Πήρε την απόφασή του ο Βάσκος
Μίλαν

Πιάστηκε «αδιάβαστη» η Μίλαν κόντρα στη Σασουόλο! (vid)

«Νεροβέρντι» στραπάτσο δέχθηκε η Μίλαν, γνωρίζοντας ήττα σοκ με 3-1 που άλλαξε όσα περίμεναν οι «ροσονέρι» κόντρα στη Σασουόλο!

Μπορεί η Μίλαν να νόμιζε πως θα περάσει εύκολα το εμπόδιο της Σασουόλο, όμως τα πράγματα ήρθαν αρκετά διαφορετικά από ό,τι περίμενε. Με ανατροπή, οι φιλοξενούμενοι άλωσαν το Μιλάνο και πήραν μια ιστορική νίκη με 3-1 μέσα στο «Σαν Σίρο». Παραμένουν στην κορυφή και περιμένουν τη Νάπολι οι «ροσονέρι».

Ανατροπή πριν το ημίχρονο η Σασουόλο!

Μπορεί η Μίλαν να ήταν αυτή που προηγήθηκε στην αναμέτρηση από την κεφαλιά του Ρομανιόλι, όμως η Σασουόλο πείσμωσε. Στο 21′ βρέθηκε πίσω στο σκορ, στο 24′ ο Σκαμάκα επανάφερε την ισορροπία στο παιχνίδι. Σοκ το οποίο εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο οι «νεροβέρντι», οι οποίοι έφτασαν και στην ολική ανατροπή πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου!

Από εκτέλεση κόρνερ των φιλοξενούμενων, ο Κίερ έκανε λάθος στον αέρα και κατά λάθος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Ψυχρολουσία για τους «ροσονέρι», οι οποίοι μέσα σε λίγα λεπτά έχασαν το προβάδισμα και τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Κατάρρευση της Μίλαν στο δεύτερο μέρος

Η παύση για το ημίχρονο θα πίστευε κανείς πως θα έκανε καλό στη Μίλαν. Κάτι τέτοιο όμως δεν αποδείχθηκε μέσα στο γήπεδο, καθώς η Σασουόλο πέτυχε και τρίτο γκολ. Ο Ντομένικο Μπεράρντι κόντρα στην αγαπημένη του «πελάτισσα» δεν απέτυχε να σκοράρει ξανά(66′)! Με το δέκατο γκολ του στην εστία των «ροσονέρι» σε 15 παιχνίδια.

Τέρμα που έβαλε ταφόπλακα στα όνειρα της Μίλαν να ισοφαρίσει. Ο Μεσίας προσπάθησε σε δύο περιπτώσεις να μειώσει το σκορ, όμως δεν τα κατάφερε, με την ήττα να έρχεται τελικά λίγο αργότερα. Πρώτη «σφαλιάρα» στη σεζόν για τη Μίλαν μετά από δικό της προβάδισμα στο σκορ. Παραμένει στην κορυφή η ομάδα του Πιόλι, ωστόσο περιμένει με αγωνία τη Νάπολι κόντρα στη Λάτσιο (21:45).