Νεϊμάρ: Τραυματίας στο ποδόσφαιρο αλλά… βασικός στα πάρτι! (pics)
Η Σίτι μπορεί να ξοδεύει ΜΙΣΟ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ λίρες ετησίως χωρίς να της λέει κανείς τίποτα!
Αφήνει τα πολλά πολλά ο προπονητής της Νότιγχαμ: «Ας δούμε την πραγματικότητα» (vid)
Απαισιόδοξος ο Ούλι Χένες: «Αδύνατο να φέρουμε στην Μπάγερν τον Τσάμπι Αλόνσο»
Λίβερπουλ: Βρήκε τον αντι-Σαλάχ και… ξενέρωσε τους οπαδούς της!
Γιουνάιτεντ, πλησιάζει ο παικταράς – Ένας «μάγος» στο Ολντ Τράφορντ με… 60 εκατ. ευρώ!
Premier League

Ο Μαζουακού ξέρανε την Τσέλσι και εδραίωσε στην τετράδα τη Γουέστ Χαμ! (vid)

Με ασύλληπτη και συνάμα τυχερή γκολάρα ο Αρτούρ Μαζουακού άφησε στα κρύα του λουτρού την Τσέλσι και χάρισε τεράστια νίκη στη Γουέστ Χαμ με 3-2.

Όπως έκανε με τη Λίβερπουλ, έτσι έπραξε και με την Τσέλσι. Η Γουέστ Χαμ έπειτα από τρία ματς χωρίς νίκη, επικράτησε της Τσέλσι με 3-2 σε ένα χορταστικό ματς στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου. Η ομάδα του Τόμας Τούχελ υπέστη τη δεύτερη φετινή της ήττα στην Premier League και έδωσε το δικαίωμα στους διώκτες της να την προσπεράσουν. Οι Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Σίτι αν νικήσουν τις Γουλβς και Γουότφορντ αντίστοιχα, θα στείλουν τους μπλε στην τρίτη θέση.

Το παιχνίδι ήταν καταπληκτικό χαρίζοντας πολλές στιγμές με κοντράστ συναισθημάτων. Η Τσέλσι ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με τον Τιάγκο Σίλβα. Ο Βραζιλιάνος στόπερ έπιασε ωραία κεφαλιά μετά από κόρνερ για το 0-1. Δέκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι μετά από ολέθριο λάθος του Μεντί. Ο Λαντζίνι δεν λάθεψε από την άσπρη βούλα ισοφαρίζοντας το παιχνίδι σε 1-1.

Ωστόσο, οι πρωταθλητές Ευρώπης βρήκαν άμεση απάντηση με το τρομερό σουτ του Μέισον Μάουντ. Ο Άγγλος μέσος με ένα υποδειγματικό πλασέ στην κίνηση έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα του στο 44‘.

Ακολούθησε μας και στο επίσημο κανάλι μας στο Youtube Τσέλσι

Σε ρηχά νερά η Τσέλσι

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Ντέιβιντ Μόγες ήταν αποφασισμένοι για όλα. Στο 56ο λεπτό έφτασαν εκ νέου στην ισοφάριση με ένα εκπληκτικό γκολ του Τζάροντ Μπόουεν. Με τον Μεντί να μην έχει κανένα περιθώριο αντίδρασης. Αν και ο Ρομέλου Λουκάκου μπήκε στο ματς, δεν μπόρεσε να κάνει τη διαφορά. Ούτε εν γένει η Τσέλσι κατόρθωσε να φανεί τόσο απειλητική στα καρέ των γηπεδούχων.

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι θα έχουμε ισοπαλία, ένα ξαφνικό σουτ του Αρτούρ Μαζουακού άλλαξε τις ισορροπίες σκοράροντας το πρώτο του γκολ σε 96 ματς στην Premier League! Ο άλλοτε μπακ του Ολυμπιακού ίσως και να μην ήθελε να σουτάρει, αλλά να βγάλει σέντρα. Η μπάλα μπήκε στα δίχτυα του αιφνιδιασμένου Μεντί κι έτσι γράφτηκε το τελικό 3-2.