Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
Serie A

Πάρτι κορυφής η Ίντερ με περίσσιο θέαμα! (vid)

Σε πάρτι μετέτρεψε την αναμέτρηση με την Κάλιαρι η Ίντερ, φιλοδωρώντας τη με τέσσερα γκολ συνδυάζοντάς τα με εξαιρετική εμφάνιση.

Μια Ίντερ να την πιεις στο ποτήρι. Με στόφα πρωταθλήτριας επικράτησε πάρα πολύ άνετα της Κάλιαρι με 4-0. Τη βύθισε στη βαθμολογία αφήνοντάς τη στους 10 βαθμούς και την προτελευταία θέση. Με την ίδια να ανεβαίνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 40 βαθμούς. Έναν περισσότερο από τη συμπολίτισσα Μίλαν και τρεις από τη Νάπολι που αμφότερες γκέλαραν μέσα στο Σαββατοκύριακο.

Το σκορ θα μπορούσε να έχει πάρει τρελές διαστάσεις. Αν δεν ήταν ο τερματοφύλακας της Κάλιαρι, ο Κράνιο, θα μιλούσαμε μόνο με γκολ. Ο Ιταλός πορτιέρε έπιασε πέναλτι του Λαουτάρο Μαρτίνες, ενώ ήταν παρών σε ουκ ολίγες περιπτώσεις τελικών προσπαθειών των «νερατζούρι» που κατέληξαν στον στόχο.

Ο Λαουτάρο ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους πρωταθλητές Ιταλίας. Ύστερα από κόρνερ του Τσαλχάνογλου, ο Αργεντίνος επιθετικός πήρε κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι κάνοντας το 1-0 στο 29ο λεπτό. Λίγο πριν λήξει το ημίχρονο, ο ίδιος παίκτης αστόχησε στο πέναλτι που αναφέραμε προηγουμένως. Αστοχώντας ξανά στην ίδια εστία που είχε αστοχήσει και στο ντέρμπι με τη Μίλαν.

Σούπερ Αλέξις, γκολάρα Τσαλχάνογλου και «καθάρισε» η Ίντερ

Μόλις πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, η Ίντερ έφτασε στο 2-0. Με καταπληκτικό γκολ του Σάντσες έπειτα από εξίσου φοβερή ασίστ του Μπαρέλα. Κάπου εκεί τα πράγματα απλοποιήθηκαν για τους Μιλανέζους του Σιμόνε Ιντζάγκι. Ο Ιταλός τεχνικός είδε τους παίκτες του ορεξάτους.

Το 3-0 ήρθε με ασύλληπτο σουτ του Χακάν Τσαλχάνογλου, αποτέλεσμα μιας ατομικής ενέργειας έξω από την περιοχή, στο 66ο λεπτό. Το «κερασάκι στην τούρτα» τοποθέτησε ο άνθρωπος που άνοιξε τον λογαριασμό. Ο Λαουτάρο έπειτα από ασίστ του Μπαρέλα που ήταν κι αυτός εξαιρετικός, διαμόρφωσε το τελικό 4-0.