Όλη η Ευρώπη στα πόδια του όμως αυτός θέλει αυτοκρατορία με Λεβερκούζεν
Η Μπάγερν Μονάχου θέλει ξανά στον πάγκο της τον Νάγκελσμαν!
Η Τσέλσι διέσυρε την Έβερτον, με ιστορική εμφάνιση από τον Κόουλ Πάλμερ! (vid)
Πλησιάζει το τέλος ενός θρύλου: Ο Μίλερ ετοιμάζεται για απόσυρση!
Τσέλσι: Ο Πάλμερ ολοκληρώνει το χατ-τρικ με ιδανικό σκάψιμο – Σκοράρει και ο Τζάκσον! (vids)
Γκολάρα του Πάλμερ, ο οποίος με «δίμπαλο» καθαρίζει την Έβερτον! (vids)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Τεν Χαγκ σκέφτεται να κάνει «πειράματα» στο Κύπελλο!
Προπονητής της Ρεάλ συνεχάρη τον Αλόνσο για το ιστορικό τρόπαιο! (pic)
Η τεχνολογία μίλησε – Ο «υπολογιστής» αποκάλυψε τον πρωταθλητή της Premier League!
Ο Τσάβι… νευρίασε: «Έλεος! Παίζουμε μια πρόκριση, μην ασχολείστε με μένα»
Mάντσεστερ Σίτι, Άρσεναλ, Λίβερπουλ: Κι εγώ που ζω σε Déjà Vu!
Ο Νέβιλ γλεντάει τον Κλοπ: «Τόσο μπορούν, τόσο παίζουν! Δες το ρόστερ…»
Κριστιάνο: Το είχε βάλει από το σπίτι του – Η ΓΚΟΛΑΡΑ που κέρδισε το βραβείο Πούσκας (vid)
Team Of the Week: Η ενδεκάδα φόβητρο της αγωνιστικής – Σκέτη τρέλα και… υπόκλιση (vid)
«Αυτός φταίει για την ήττα της Άρσεναλ» – Νέβιλ και Μέρσον… τα έχωσαν!
Ρόμα

Πω, πω μια Ρόμα – Γλέντησε την Αταλάντα με 4αρα ο Μουρίνιο (vid)

Η Ρόμα έκανε πλάκα στην Αταλάντα και επικράτησε εκτός έδρας με 4-1, δείχνοντας πως... έχει αδικήσει μέχρι στιγμής τον εαυτό της!

Σπουδαία νίκη για τη Ρόμα εκτός έδρας με 4-1 επί της Αταλάντα! Νίκη-ανάσα για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο. Πισωγύρισμα για την Αταλάντα που βλέπει την κορυφή να απομακρύνεται!

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την Ρόμα! Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 1′ με τον Τάμι Άμπραχαμ. Ο Άγγλος σκοράρε ένα απίθανο γκολ, κάνοντας το 1-0! Ένα γκολ απάντηση σε όσους τον αμφισβητούν…

Στο 22΄η Αταλάντα διαμαρτυρήθηκε έντονα για πέναλτι. Μετά  και από χρήση του VAR, ο ρέφερι… έδειξε πως δεν υπάρχει κάποια παράβαση!

Αντιθέτως αντί να γίνει το 1-1, οι Ρωμαίοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους! Σκόρερ ο Ζανιόλο στο 27΄για το 2-0!

Οι γηπεδούχοι έψαχναν ένα γκολ πριν την λήξη του ημιχρόνου και τα κατάφεραν! Στο 45΄ο Μουριέλ με ένα μακρινό σουτ έκανε το 2-1. Ο άσος της Αταλάντα είχε την τύχη με το μέρος του, καθώς η μπάλα κόντραρε πριν καταλήξει στα δίχτυα της Ρόμα.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube;

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αταλάντα είχε τα ηνία της αναμέτρησης και από το πρώτο λεπτό… πίεζε τη Ρόμα για να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

Στο 68΄ο Ζαπάτα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, το γκολ όμως ακυρώθηκε μετά από χρήση του VAR, καθώς υπήρξε οφσάιντ νωρίτερα στην φάση. Κόντρα στη ροή της αναμέτρησης η Ρόμα κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ!

Ο Σμόλινγκ βρέθηκε στο σωστό μέρος και κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1, με τον Μουρίνιο να πανηγυρίζει έξαλλα! Μάλιστα, στο 82΄ο Άμπραχαμ με δεύτερο δικό του γκολ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της Ρόμα γράφοντας το τελικό 4-1!