PODCAST: Θρυλικό έπος στο «Βίλα Παρκ» and more…
Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Bundesliga

Χαιρετάει την κούπα από Δεκέμβρη μήνα η Ντόρτμουντ (vid)

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ χόρεψε στους ρυθμούς του Ρίχτερ. Ο Γερμανός πήρε τη Χέρτα από το χέρι και με δύο τέρματα την οδήγησε σε μεγάλη νίκη (3-2) επί των Βεστφαλών.

Η Μπάγερν φαίνεται πως για ακόμη μία χρονιά δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα στη Γερμανία. Η Μπορούσια Ντόρτμουντ και φέτος κάνει τα πάντα για να διευκολύνει το έργο των Βαυαρών. Οι Βεστφαλοί γνώρισαν την ήττα από τη Χέρτα στο Βερολίνο (3-2) και πλέον βρίσκονται στο -9 από την κορυφή της Bundesliga.

Χέρτα Βερολίνου και Μπορούσια Ντόρτμουντ συγκρούστηκαν στη γερμανική πρωτεύουσα στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής της Bundesliga. Στο τελευταίο παιχνίδι για το 2021 οι Βεστφαλοί έδειξαν ικανοί για κάτι καλό. Αυτό τουλάχιστον παρουσίασαν στον αγωνιστικό χώρο για σχεδόν ένα ημίχρονο. Το καλό τους πρόσωπο βρήκε μάλιστα και αντίκρισμα μιας και στο 31′ ο Μπραντ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Ο Γερμανός με όμορφο σκαφτό σουτ βρήκε τη λύση και κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Με το σκορ υπέρ της Ντόρτμουντ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη όμως τα πάντα άλλαξαν. Η Χέρτα εμφανίστηκε έτοιμη να δαγκώσει την αντίπαλό της. Στο 51′ ο Μπελφοντίλ έκανε πράξη την επιθυμία της ομάδας του γράφοντας με όμορφο τρόπο το 1-1. Στη συνέχεια δράση ανέλαβε ο Ρίχτερ. Ο Γερμανός πλήγωσε δις την Ντόρτμουντ (57′ και 69′) κάνοντας το 3-1 γέρνοντας παράλληλα την πλάστιγγα στην πλευρά των γηπεδούχων.

Η Ντόρτμουντ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 83′ σε 3-2 με τον Τίγκες. Ήττα για την παρέα του Έρλινγκ Χάαλαντ και… αντίο από νωρίς Bundesliga.