Ο Ρόις σε ένα συγκινητικό βίντεο εξήγησε γιατί αποχωρεί από την Ντόρτμουντ! (vid)
ΟΡΙΣΤΙΚΟ: Τέλος από την Ντόρτμουντ ο Ρόις το καλοκαίρι!
Τσέλσι: Οι επτά παίκτες που δε θα φορέσουν ξανά τη φανέλα της!
Τζο Κόουλ: «Ο Βιρτς είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπέλινγχαμ»!
Η Τσέλσι βρήκε τον αντικαταστάτη του Τιάγκο Σίλβα!
Άρσεναλ

Με… Άι Βασίλη Σάκα, η Άρσεναλ άνοιξε πέντε δώρα! (vid)

Σαρωτική η Άρσεναλ, έφαγε μπόλικη γαλοπούλα τα Χριστούγεννα και σκόρπισε στους πέντε ανέμους την Νόριτς με 5-0!

Υπέροχα Χριστούγεννα έκανε και φέτος η Άρσεναλ, η οποία στη boxing day άνοιξε τέσσερα δώρα! Οι Λονδρέζοι μπορεί να μην έκαναν Χριστούγεννα στο σπίτι τους, όμως στη Νόριτς ένιωσαν… σαν στο σπίτι τους. διαλύοντας τα «καναρίνια» με 5-0. Σάκα το… καλύτερο παιδί με δύο γκολ για τους «κανονιέρηδες».

Ανάλαφρη η Άρσεναλ, διέλυσε την Νόριτς που η… γαλοπούλα της έκανε βαριά!

Η χειρότερη καλεσμένη των Χριστουγέννων αποδείχθηκε η Άρσεναλ στην επίσκεψή της στη Νόριτς. Όχι μόνο δεν πήγε κανένα… δώρο στα «καναρίνια», αλλά φρόντισε να την… κεράσει και κάμποσα μελομακάρονα. Μόλις στο 6′, ο Σάκα έκοψε από τα δεξιά και πλασέ άνοιξε το σκορ.

Ελέγχοντας το ημίχρονο, λίγο πριν τη λήξη του, οι «κανονιέρηδες» χτύπησαν ξανά. Ο Τίερνι προωθήθηκε και με άριστο διαγώνιο πλασέ, έκανε με όμορφο τρόπο το 2-0 για την ομάδα του.

Με σπασμένα φρένα συνέχισε και το δεύτερο 45λεπτο η ομάδα του Αρτέτα. Η Νόριτς απλά βρισκόταν στο γήπεδο και οι «κανονιέρηδες» φρόντισαν να κάνουν πάρτι. Λίγο μετά τη συμπλήρωση μια ώρας αγώνα, ο Μαρτινέλι σκόραρε ξανά, αλλά το γκολ δεν μέτρησε, κατόπιν υπόδειξης οφσάιντ. Ο Σάκα όμως «χτύπησε» ξανά και στο 67′ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Ο για ακόμα μια φορά εξαιρετικός Λακαζέτ σκόραρε και αυτός στο 84′, όταν και κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε και σε γκολ. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Σμιθ-Ρόου στις καθυστερήσεις, βάζοντας με ακόμα ένα γκολ τέλος στον χριστουγεννιάτικο εφιάλτη της Νόριτς.