Φέρντιναντ: «Άντρες… εναντίον αγοριών! Τους κατέστρεψε η Άρσεναλ…»
Μπαρτσελόνα: Οι πέντε «αστέρες» που δεν είναι προς πώληση!
Πρόεδρος La Liga: «Να είναι καλά το VAR! Μόνο έτσι δεν θα υπήρχε γκρίνια…»
Αρτέτα σε Ποτσετίνο: «Σε συμπαθώ πολύ! Έπρεπε να κερδίσεις όλα τα τελευταία ματς…» (vid)
Ακραία απόφαση της Μπαρτσελόνα – Πουλάει τον «ηγέτη» της… αλλά γκρινιάζει!
Μουνιαίν: «Μπιλμπάο, αγάπη μου αποχωρώ» – Αποχωρεί ο ηγέτης μετά από 15 χρόνια (vid)
Ο Ράκιτιτς αποκάλυψε τον… νέο σταθμό του Μόντριτς – «Έλα, σε περιμένω!»
Ο Μπαπέ κάνει εύκολη τη ζωή του Αντσελότι… και του Βινίσιους
Οι τρεις επικρατέστεροι για τη θέση του Πιόλι στον πάγκο της Μίλαν
H Λεβερκούζεν κάνει πλάκα σε όποιον θέλει τον Φλόριαν Βιρτζ
Λέμε για τον Μόντριτς αλλά η πάσα του Χούμελς δεν πρέπει να περάσει στα ψιλά (vid)
H Γιουνάιτεντ θέλει στόπερ και οι – δύο – επιλογές της βρίσκονται στη Serie A
«Πνίγηκε» στον ανταγωνισμό – Αποχωρεί με μεταγραφή το αστέρι της Ρεάλ
«Γροθιά» στους παίκτες της Τσέλσι το μήνυμα πιτσιρικά στις εξέδρες (pic)
Από τους λίγους ρομαντικούς ο Τιάγκο Σίλβα – Συμφώνησε με την τελευταία του ομάδα

Οι «άγιοι» τιμώρησαν την Τότεναμ! (vid)

Αν και θα μπορούσε να πάρει το πολύτιμο τρίποντο, η Τότεναμ στραβοπάτησε στο «Σεντ Μέρις» μένοντας στο 1-1 με τη Σαουθάμπτον.

Μια ηρωική Σαουθάμπτον με δέκα παίκτες από το πρώτο ημίχρονο, δεν άφησε την Τότεναμ να περάσει από την έδρα της. Και παραλίγο να πάρει και το ματς στο τέλος. Το παιχνίδι ήταν σε τεντωμένο σκοινί μετά το 80′, αλλά το 1-1 έμεινε ως το τελικό σφύριγμα. Έτσι, οι Λονδρέζοι είναι έκτοι με 30 βαθμούς σε 17 αγώνες, ενώ οι «άγιοι» στη 13η θέση με 21 βαθμούς.

Πιο δραστήρια φάνηκε η Τότεναμ στο παιχνίδι βλέποντας το γκολ της στο 14′ να ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ο Μπεν Ντέιβις έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το 0-0 παρέμεινε. Μια από τις λιγοστές εν γένει φάσεις των γηπεδούχων όμως, μετουσιώθηκε σε γκολ. Ο Γουόρντ-Πράους με ένα καταπληκτικό τελείωμα με τη μία παραβίασε την εστία των «σπερς» για το 1-0 στο «Σεντ Μέρις».

Τα πράγματα για τους «αγίους» δυσκόλεψαν ωστόσο, πριν το ημίχρονο. Μιας και ο Σαλισού είδε δυο κίτρινες κάρτες μέσα σε 12 λεπτά και αποβλήθηκε στο 39′. Μάλιστα, τη δεύτερη την πήρε σε μαρκάρισμα εντός περιοχής, που σήμανε το πέναλτι για την Τότεναμ. Ο Χάρι Κέιν δεν λάθεψε νικώντας τον Φόρστερ και ισοφάρισε τον αγώνα.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube; Τότεναμ

Φλύαρη η Τότεναμ και γκέλα…

Η Τότεναμ σκόραρε ξανά, στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό, πάλι με τον Κέιν. Όμως, ο Άγγλος διεθνής επιθετικός ήταν σε αντικανονική θέση κι έτσι ακυρώθηκε ξανά γκολ των φιλοξενούμενων. Ο Φόρστερ στο 70′ έκανε μια σπουδαία επέμβαση σε σουτ του Ντόχερτι σώζοντας την ομάδα του.

Οι παίκτες του Αντόνιο Κόντε προσπάθησαν να κλέψουν το παιχνίδι και να ολοκληρώσουν την ανατροπή. Σε μια από τις προσπάθειές τους ανοίχτηκαν. Παραλίγο να το πληρώσουν αυτό, αλλά ο Μπρόγια δεν κατάφερε να πλασάρει όντας σχεδόν τετ-α-τετ με τον Γιορίς. Στα τελευταία λεπτά, ο Κέιν δεν μπόρεσε με κεφαλιά να σκοράρει, ούτε ο νεαρός Γκιλ που νικήθηκε από τον Φόρστερ.