Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!

Με Φόντεν η Σίτι «τσίμπησε» τις «σφήκες»! (vid)

Δίχως να ιδρώσει και πολύ, η Μάντσεστερ Σίτι πέρασε από τη δύσκολη έδρα της Μπρέντφορντ με 1-0 χάρη στο γκολ του Φιλ Φόντεν.

Μια κυνική Μάντσεστερ Σίτι, πέρασε από μια δύσκολη έδρα. Νίκησε την Μπρέντφορντ που δεν κατάφερε να προσθέσει και τους πολίτες στα… θύματά της. Μιας και οι «μεγάλοι» δεν έχουν περάσει καλά φέτος στο γήπεδό της. Η Σίτι κλείνει τη χρονιά με δέκα σερί νίκες και 50 βαθμούς. Ούσα φυσικά πρωτοπόρος μετά από 20 αγωνιστικές και στο +8 από τη δεύτερη Τσέλσι που άφησε δυο βαθμούς στο Λονδίνο με την Μπράιτον νωρίτερα (1-1).

Αναγνωριστικά ήταν τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα. Αμέσως μετά ήρθε η δράση, με τη Μάντσεστερ Σίτι να ανοίγει το σκορ. Η φάση προήλθε από χαμένη ευκαιρία της Μπρέντφορντ με τον Γουίσα. Στην εξέλιξή της, η μπάλα έφτασε στον Κέβιν Ντε Μπρόινε. Ο Βέλγος άσος είδε τον Φόντεν στην περιοχή και ο τελευταίος με ένα τσίμπημα της μπάλας με πλασέ έκανε το 1-0 για τους πρωταθλητές Αγγλίας.

Μόλις η πρώτη ασίστ του Ντε Μπρόινε στο 14ο του φετινό ματς πρωταθλήματος. Στην αρχή να αναφέρουμε πως το γκολ δεν μέτρησε, αλλά ο διαιτητής άλλαξε την απόφασή του και καταλόγισε το γκολ. Εν γένει το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάποια άλλη αξιόλογη φάση.

Ακολούθησε μας και στο επίσημο κανάλι μας στο Youtube Σίτι

Δεν απειλήθηκε η Σίτι

Στο δεύτερο μέρος η Μάντσεστερ Σίτι αν και ήταν δραστήρια, δεν έκανε και το καλύτερό της ματς. Πιο πολύ κοιτούσε να κρατήσει το προβάδισμα, με μερικές φάσεις ωστόσο να γίνονται στα καρέ των γηπεδούχων. Ο Φόντεν πέτυχε και δεύτερο γκολ, αλλά ακυρώθηκε αυτή τη φορά και η απόφαση έμεινε εκεί.

Για να φτάσουμε στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης και να ξαναδούμε την μπάλα να μπαίνει στα δίχτυα. Ο Λαπόρτ την έστειλε εκεί, αλλά ξανά το VAR είχε αντίθετη άποψη και το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.