Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Primera División

Με το αριστερό μπήκε το 2022 για τη Ρεάλ! (vid)

Ένα γκολ ήταν αρκετό για να δώσει μεγάλη νίκη στη Χετάφε απέναντι στην πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης για την 20ή αγωνιστική της La Liga.

Η Ρεάλ Μαδρίτης υποχρεώθηκε στη δεύτερη φετινή της ήττα στο πρωτάθλημα. Η νέα χρονιά δεν μπήκε καθόλου καλά για την πρωτοπόρο του ισπανικού πρωταθλήματος. Η Χετάφε τη νίκησε στο «Αλφόνσο Πέρεθ» με 1-0 και απομακρύνθηκε προς στιγμήν από τη ζώνη του υποβιβασμού. Αφήνοντας παράλληλα τους «μερέγχες» στους 46 βαθμούς και στο +8 από τη δεύτερη Σεβίλλη που έχει δυο ματς λιγότερα.

Φαίνεται πως κάποιος μάτιασε την άμυνα των Μαδριλένων μέσα στις γιορτές. Μιας και ο Έντερ Μιλιτάο έκανε ένα τραγικό λάθος δίνοντας την ευκαιρία στον Ενές Ουνάλ. Ο επιθετικός της Χετάφε εκμεταλλεύτηκε το δώρο αυτό πλασάροντας τον Κουρτουά και έτσι άνοιξε το σκορ.

Στη συνέχεια η Ρεάλ Μαδρίτης ανέβασε όχι μια, αλλά δυο ταχύτητες. Όμως, δεν κατόρθωσε να φανεί κάτι παραπάνω από απειλητική. Στο 16ο λεπτό ο Λούκα Μόντριτς δεν μπόρεσε να σκοράρει, με τον Σόρια να του λέει όχι με τα ακροδάχτυλα. Πραγματικά μια υπέροχη επέμβαση. Δυο λεπτά μετά η Ρεάλ είδε την τύχη να της γυρνά την πλάτη, μιας και το δυνατό σουτ του Μόντριτς σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Σόρια.

Αναποτελεσματική η Ρεάλ

Το επιθετικό κρεσέντο των φιλοξενούμενων σταμάτησε στο 20ό λεπτό. Ο Λούκας Βάσκες έκανε τη μεταβίβαση στον Τόνι Κρόος, αλλά ο Γερμανός άσος έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια των γηπεδούχων. Με το 1-0 να παραμένει έως τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Χετάφε απώλεσε μια σπουδαία ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της. Ο Σάντρο Ραμίρες έκανε το σουτ, αλλά ο Κουρτουά αρνήθηκε το γκολ από τον έμπειρο επιθετικό. Τα επόμενα λεπτά δεν είχαν κάποια αξιόλογη φάση. Φτάσαμε στο 90′ για να δούμε τον Ίσκο που μπήκε αλλαγή λίγο πριν να προσπαθεί να ισοφαρίσει. Αλλά ο Σόρια ήταν ξανά παρών για την ομάδα του.