Σαν το καλό κρασί: Μόντριτς και Κρόος κάνουν και φέτος τη διαφορά στη La Liga (stats)
Μπαρτσελόνα: Στον… πάγο ο Μπερνάρντο Σίλβα – Η θέση που «καίει» τον Τσάβι
Τα τρία μεγαθήρια που μπαίνουν… σφήνα στην εξίσωση Ρεάλ Μαδρίτης – Λούνιν
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε στη φόρα το μυστικό της ρήτρας του Γκιμαράες!
Άρσεναλ

Όντεγκααρντ: «Οι κάμερες λένε πέναλτι, αλλά… για την Άρσεναλ ποτέ»

Στην Άρσεναλ έχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία κόντρα στην Σίτι και ο Μάρτιν Όντεγκααρντ... ξέσπασε μετά το τέλος του ματς!

Η Άρσεναλ δεν κατάφερε να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα στο ντέρμπι κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι. Αν και η ομάδα του Αρτέτα ήταν καλύτερη από αυτή του Γκουαρντιόλα, εν τέλει μίλησε η εμπειρία και.. η τύχη και οι “πολίτες” πήραν την νίκη με 2-1 στα τελευταία λεπτά.

Παρόλα αυτά υπάρχει… τρίτο ημίχρονο στην αναμέτρηση, καθώς οι “κανονιέρηδες” έχουν φρικτά παράπονα από την διαιτησία. Η αλήθεια είναι πως είναι δικαιολογημένες οι αντιδράσεις των Λονδρέζων, κυρίως για την φάση του πέναλτι πάνω στον Όντεγκααρντ, με την φάση να είναι ξεκάθαρη. Πάντως ο ρέφερι αποφάσισε να μην δείξει την άσπρη βούλα.

Ο Μάρτιν Όντεγκααρντ μετά την λήξη του ματς ήταν έξαλλος με τους διαιτητές και αυτό φάνηκε και την στιγμή που βγήκε αλλαγή. Μάλιστα, με δηλώσεις του ο Νορβηγός… θέλησε να διακωμωδήσει τα όσα έγιναν!

«Δεν νομίζω να είναι πέναλτι για εμάς, ακόμα και αν όλες οι κάμερες δείχνουν πως είναι! Νομίζω πως είναι απίθανο αυτό που συνέβη σήμερα. Ακούμπησα την μπάλα και μετά μου χτύπησε τα πόδια, ήταν ξεκάθαρο. Ο διαιτητής ήταν ακριβώς από πίσω και αποφάσισε να μην δείξει τίποτα. Δεν ξέρω τι άλλο να πω…», ανέφερε χαρακτηριστικά.

«Κάναμε εξαιρετικό ματς. Ελέγχαμε το ματς και είχαμε τρεις ευκαιρίες για να κλειδώσουμε την νίκη. Μετά από την φάση του πέναλτι πέσαμε πολύ ψυχολογικά», είπε ο Νορβηγός.