Ρεάλ: Σκοράρει ο Γκουλέρ στην πρώτη του συμμετοχή ως βασικός στη La Liga! (vid)
Ντε Ρόσι: «Δεν ήξερα τι έπρεπε να κάνω…»!
Ρεάλ Μαδρίτης: Κάθε καλοκαίρι χάνει τον αρχηγό της!
Λοιδορούν συνεχώς τον Ράσφορντ, έτσι αντιδρά ο Τεν Χαγκ!
Το πιστεύει ο Τούχελ: «Ο Γκνάμπρι θα παίξει με Ρεάλ και θα σκοράρει κιόλας»
Ρεάλ Μαδρίτης

Μπενζεμά και Βινίσιους δάγκωσαν τις… “νυχτερίδες”! (vid)

Επέστρεψε στις νίκες η Ρεάλ Μαδρίτης η οποία και επικράτησε με 4-1 της Βαλένθια στο Μπερναμπέου, κρατώντας απόσταση από την δεύτερη Σεβίλλη!

Σπουδαία νίκη για τη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία και επικράτησε με 4-1 της Βαλένθια εντός έδρας! Στους 49 βαθμούς η ομάδα του Αντσελότι και στο +8 από την Σεβίλλη που έχει δύο ματς λιγότερα. Δύο γκολ για τον Βινίσιους, σκόραρε δις και ο Μπενζεμά!

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης η Βαλένθια θέλησε να… αιφνιδιάσει τη Ρεάλ πιέζοντας ψηλά. Ωστόσο, δεν κατάφερε να πραγματοποιήσει κάποια πραγματικά καλή φάση μπροστά από την εστία των Μαδριλένων.

Η ομάδα του Αντσελότι σιγά σιγά ανέβαζε ρυθμούς και έπαιρνε μέτρα στο γήπεδο. Στο 41′ ο Μόντριτς έκανε την πρώτη καλή φάση των “μερένχες”. Στο 43′ η Ρεάλ κέρδισε πέναλτι και ο Καρίμ Μπενζεμά ευστόχησε για το 1-0!

Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο ίσως να αδικούσε τους φιλοξενούμενους…

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube;

Mε το “καλημέρα” στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν να σημειώσουν και δεύτερο γκολ! Ο Βινίσιους εκμεταλλεύτηκε την τραγική αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0!

Οι “νυχτερίδες” προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως… μετά από ένα νέο τραγικό λάθος στην μεσαία γραμμή, δέχθηκαν και τρίτο γκολ. Σκόρερ ξανά ο Βινίσιους, ο οποίος έκανε το 3-0 με κοντινή κεφαλιά στο 61′.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 77′ με τον Γκέντες να νικάει τον Κουρτουά. Ο Καρίμ Μπενζεμά χτύπησε ξανά στο 88΄ γράφοντας το τελικό 4-1!